Komule Davidova přitáhne na zahradu motýly. Okrasný keř doroste až do tří metrů

Komule Davidova je také známá jako jarní šeřík a její tříbarevná verze bude pro vaši zahradu to pravé, jestli hledáte něco krásného, bohatého a barevného. Jde o nádherné dekorativní keře, které se pyšní dlouhými výhonky a voňavými květy. Pochází sice z tropických oblastí, ale dobře se jim vede i tady u nás. Naučte se, jak tuto úžasnou rostlinu pěstovat.

Co potřebujete vědět?

Charakteristickým znakem pro tuto rostlinu jsou její dlouhé, mírně visící výhonky. V zahradách může dorůst až výšky 3 metrů a váš pohled okamžitě přitáhne její husté květenství. Květy mohou být bílé, fialové, růžové, oranžové, nebo dokonce modré v závislosti na odrůdě. Tříbarevná odrůda obvykle kombinuje bílé, fialové a růžové květy. Díky své sladké vůni přitahuje motýly, takže budete moci během léta pozorovat celé roje motýlů, kteří zavítají na vaši zahradu.

Doporučený článek:  Krásný a hustý trávník zajistí správné zavlažování. Během horkých dnů má specifická pravidla

Jak komuli Davidovu zasadit?

S prací začněte již v březnu, jakmile teploty překročí 5 až 7 stupňů. Komuli lze sázet i v dubnu nebo v květnu, jestli bude příliš chladný březen. Motýlí keř si velmi rychle zvykne na nové podmínky, a proto se toho vůbec nemusíte obávat. I přesto byste se měli soustředit na pár základních pravidel při sázení tohoto keře.

Zdroj obrázku: Freepik

Komule potřebuje slunné, teplé a chráněné místo. Polostín jí nevadí, ale musí mít dostatek světla alespoň několik hodin denně. Půda by měla být dobře odvodněná a kyprá. Nemusí být příliš úrodná, ale těsně před výsadbou byste ji měli podpořit kompostem. Jestli máte hodně hlinitou půdu, vyplatí se přidat trochu písku nebo štěrku. Sazenice vložte do díry asi 30 cm hluboké a zasypte ji zeminou. Okamžitě rostlinu zalijte a nezapomínejte na vláhu ani několik dalších dnů.

Doporučený článek:  Lepivý pás ochrání ovocný strom před mravenci

Jak na hnojení?

První jarní hnojení můžete provést, jakmile se objeví první lístky. Provádí se v období od března do konce července. Ideální jsou hnojiva se stejným podílem dusíku, draslíku a fosforu. Ve druhé polovině roku vynechte dusíkaté doplňky a soustřeďte se na draslík. Díky tomu keř v pořádku přežije zimu.

Zdroj: https://www.almanac.com/plant/butterfly-bush