Krásné květináče a truhlíky z PET lahví: Jsou líbivé a nestojí nic

Dívali jste se v poslední době na to, kolik stojí květináč nebo truhlík? Pokud na vás z těch cen šly mdloby, nedivíme se. Pokud tolik do své záliby pěstování rostlin investovat nechcete, máme pro vás tip na homemade truhlík i květináč. Nebudou stát vůbec nic, pomůžete ke snížení produkce odpadu a hlavně můžete být zcela originální.

Běžně dostupné PET lahve

Známe je každý, jelikož v nich kupujeme mnoho nápojů. PET lahve mají několik výhod, které je dělají populární volbou pro balení nápojů a jiných tekutin. Jednou z hlavních výhod PET lahví je jejich lehkost a snadná manipulace. Jsou mnohem lehčí než skleněné lahve, a proto jsou snadněji přenositelné a skladné. Dále mohou být PET lahve neprůhledné, což chrání obsah před slunečním zářením a snižuje tak pravděpodobnost oxidace a zhoršení kvality nápoje. PET lahve jsou také recyklovatelné a využitelné jako suroviny pro výrobu nových PET lahví nebo jiných plastových výrobků. To z nich činí ekologičtější alternativu k jednorázovým plastovým lahvím a přispívá k ochraně životního prostředí.

Zdroj obrázku: Freepik

Vyrobte klasický květináč

PET lahve můžeme pořídit v různém objemu, díky čemuž můžeme vyrobit také různě velké květináče. Od těch malých (na které se nejlépe hodí lahve o objemu 0,5 litru) po ty velké (zde jsou ideální lahve o objemu 2 litry a větší). Výroba takového PET květináče přitom není složitá. Prostě vezměte ostrý nůž a odřízněte dno petky. Výšku zvolte s ohledem na to, jak velký má být váš květináč. A máte hotovo.

Doporučený článek:  Nakrájené brambory přirozeně tmavnou. Změně barvy zabrání několik jednoduchých triků

Zhotovte i truhlík

Z plastové lahve nemusíte vyrábět nutně jenom květináč. Vyrobit si z ní můžete také truhlík. Jak? Stačí ji celou vzít, položit a do její části vyříznout obdélníkový otvor, velikostně takový, aby odpovídal pěstovaným rostlinám. Tímto otvorem do dané PET lahve už jenom nasypte hlínu a zasaďte sazenice. Takto hotový truhlík buď podepřete třeba kameny, aby se nepřeklápěl, nebo ho můžete jednoduše kamkoliv zavěsit.

Zdroj: https://www.thespruce.com/how-to-make-plastic-bottle-planters-4801094