Kromě jídla dávají naivní hospodyňky pepř také do pračky. Vždy pouze jednou, než zjistí, co reálně udělá

Internet je plný různých rad, jak prát prádlo a co funguje na seprané oblečení. Jednou z nich je i použití černého pepře. Jak je to doopravdy, opravdu může prádlu pomoci vložit do bubnu lžíci černého pepře?

Proč použít černý pepř?

Co se stane, když vložíte lžičku mletého černého pepře do bubnu k prádlu? Dle této rady by měl přispět k zachování a oživení barvy na našem oblečení. Mletý pepř údajně proniká do látky a pomáhá zbavit oblečení zbytku pracího prostředku. Prášek nebo aviváž, které proniknou do prádla, můžou způsobit oděrky a látku oslabit.

Doporučený článek:  V teplém počasí ovlivňuje alkohol lidské tělo více

Jak je to ve skutečnosti?

Bohužel, tento trik nefunguje. Pepř je příliš velký na to, aby pronikl látkou a odstranil zbytky pracích prostředků a aviváže. Navíc, pokud to vyzkoušíte, zjistíte, že se na látce usazují zbytky koření. Zbytky pepře mohou zůstat navíc uvnitř pračky, a tím přispívat jejímu zanášení. Tento způsob je nejen nefunkční, ale i nevhodný.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak zachovat barvu látek?

Pořád ale existují jiné funkční metody, jak zachovat barvy látek. Nemusíte se hned loučit s oblíbenými kusy oblečení. Dobrou službu udělá ocet. Funguje jako univerzální prostředek pro celou domácnost, odstraňuje mastnotu, usazeniny, nečistoty, ale dá se využít i na látky. Před vložením do pračky oblečení namočte do roztoku vody a octa v poměru 1 : 1. Poté prádlo vyperte běžným způsobem. Samozřejmě můžete ocet přilít i do pračky, kde udělá další službu, zbaví pračku vodního kamene.

Doporučený článek:  Pití kávy v určitou hodinu zaručí příval energie a nejlepší účinky. A nabízí mnohem víc

Zkuste citrón

Další variantou, jak zachovat látkám jejich barvu, je použití citronové šťávy. Pokud máte bílé oblečení, které už trochu vybledlo, díky citronu mu snadno vrátíte barvu. Stačí ho na několik hodin namočit do vody s citronovou šťávou.

Čajový nálev

Pokud chceme naopak vrátit barvu tmavému oblečení, i na to existuje šikovný trik. A jak ho aplikovat? Stačí do poslední fáze pracího programu přidat sklenici silného černého čaje. Dokáže vrátit barvu tmavému oblečení, a to až o několik tónů.

Zdroj: https://www.simplemost.com/pinterest-hack-review-black-pepper-washing-machine-laundry-trick/