Kuchyňské skříňky zbaví mastnoty a nečistot jedlá soda a citron

Mastné, lepkavé kuchyňské skříňky bývají velkým problémem skoro ve všech kuchyních. Ženy v domácnosti mají své vlastní osvědčené metody. Jednou z nich je chytrý trik s použitím dvou produktů. Nestojí více než pár drobných a speciální směs vám umožní rychle se zbavit tuku z kuchyňských skříněk.

Čištění skříněk od tuku

Právě na skříňkách během vaření se ukládá nejvíc tuku. Výsledných lepkavých skvrn je obtížné se zbavit. Zejména když skříňky nečistíme systematicky. Na přípravu směsi, která bude bojovat proti nečistotám, bude zapotřebí citron a jedlá soda. Smíchejte dva šálky teplé vody, 1 šálek citrónové šťávy a jedlou sodu.

Hotovou kapalinu nalijte do rozprašovací láhve a začněte čistit. Směs nastříkejte na nečistoty a nechte působit asi 2–3 minuty. Potom vyčistěte navlhčeným hadříkem nebo namočte do teplé vody měkkou houbu. Pokud se vám skvrny nepodaří odstranit napoprvé, celou akci zopakujte. Skříňky na konci otřete ještě suchým hadříkem.

Zdroj obrázku: Freepik

Existují i ​​další způsoby

Dalším osvědčeným způsobem, jak se zbavit mastných skvrn z kuchyňských skříněk, který používaly i naše babičky, je přípravek na bázi octa a teplé vody. Funguje podobně jako směs sody a citronu. K jeho přípravě stačí smíchat ocet a vodu v poměru 1 : 1, nalít do láhve a připravit. Kapalinou postříkejte skvrny, poté nečistoty otřete vlhkým hadříkem a nakonec nábytek osušte suchým hadříkem.

Nezapomínejte na pravidelné čištění skříněk. Nejlepším způsobem, jak udržet čistou kuchyni, je vyčistit ji po každém vaření. Tehdy špína není zaschlá a bude se vám snadno čistit. Budete-li kuchyni zanedbávat, budete muset na vyčištění vynaložit velké úsilí a zabere vám to spoustu času. Možná vám už tehdy nebudou stačit jednoduché domácí triky, ale budete muset sáhnout po silnějších chemických čističích.

Zdroj: https://www.thekitchn.com/clean-greasy-cabinets-22932246