Kvasnicový nápoj je zázrak pro krásnou pleť i vlasy. O vedlejších účincích se však nemluví

Říká se, že pití kvasnicového nápoje může pomoci vlasům nebo při kožních problémech. Už léta se kvasnice používají také jako domácí lék. V současnosti jsou jeho zdravotní účinky předmětem diskuse. Může jejich konzumace nadělat více škody než užitku?

Vedlejší účinky nápoje z droždí

I když mohou mít kvasnice mnoho výhod, jejich pití může mít nežádoucí vedlejší účinky. Mezi nejznámější patří především kvasinkové infekce. Ty se mohou objevit při dlouhodobém užívání kvasnicového nápoje nebo při nesprávné přípravě. Nezapomeňte vždy zalít kvasnice horkou vodou.

Doporučený článek:  Rychlejší hubnutí a nastartovaný mozek – snídaně dodá tělu víc, než si myslíme

Kromě toho se mohou objevit příznaky jako plynatost, nadýmání a obecné nepohodlí trávicího systému, pocit těžkosti, a dokonce i bolesti hlavy. Tento nápoj není určen těhotným a kojícím ženám. I když to výzkum nepotvrdil, je lepší nepokoušet osud a nevystavovat děti negativnímu vlivu kvasnic na jejich vývoj. Měli by se jim také vyhnout lidé s alergiemi, lidé užívající trvale léky a lidé s cukrovkou. Pro někoho je problém tento nápoj vůbec vypít kvůli jeho specifické vůni a chuti.

Zdroj obrázku: Freepik

Léčivé účinky

Podle našich babiček jde o jeden z nejlepších prostředků pro krásné vlasy a hladkou pleť. Tento nápoj je pokladnicí živin. Poskytuje vitamíny ze skupiny B, A a C, jakož i železo, zinek, hořčík, vápník a fosfor. Díky tomu podporuje léčbu menších onemocnění, jako je průjem nebo akné, a posiluje imunitní systém. Kromě toho doplňuje nedostatek vitamínů a minerálů a snižuje hladinu cukru v krvi.

Doporučený článek:  Kakao prodlužuje život. Ne ovšem to, které většina lidí pije

Recept na tento nápoj je velmi jednoduchý. Stačí rozdrtit 30 gramů čerstvého droždí do šálku a zalít 250 ml horké vody. Potom intenzivně promíchejte, aby se kvasnice rozpustily. Než začnete pít, nechte nápoj mírně vychladnout. Pokud nápoj nemůžete vypít kvůli jeho chuti, můžete ho osladit malým množstvím cukru předtím, než vychladne. Tento nápoj můžete pít jednou denně, ale ne více než několik týdnů v kuse.

Zdroj: https://www.umassmed.edu/nutrition/blog/blog-posts/2020/2/nutritional-yeast--nourishing-or-no-go/