Lepicí váleček využijí nejen majitelé chlupatých mazlíčků. Celý domov bude díky němu dokonale čistý

Váleček s lepicí plochou nejčastěji používáme na odstranění chlupů nebo vlasů z oblečení. V domácnosti ho ale můžete využít i mnoha dalšími způsoby. Pomůže vám s rozbitým sklem, čištěním kabelky nebo odstraněním nečistot z pohovky. Podívejme se na netradiční metody, na které můžete využít tento jedinečný produkt, který má doma téměř každý.

Rozbité sklo a plyšové hračky

Jednou za čas se stane, že se doma rozbije sklenice nebo váza. Většinou na drobné střípky vezmeme vysavač. Když ho nemáme zrovna po ruce nebo nechceme dělat hluk, můžeme použít právě váleček na chlupy. Stejně tak se díky němu zbavíme nečistot na nábytku v obývacím pokoji, ložnici nebo na čalounění v autě. Jednoduše odstraní prach nebo drobky.

Doporučený článek:  Kávová sedlina je vhodným hnojivem pro hortenzie nebo rododendrony

Váleček můžete velmi dobře použít také na čištění plyšáků, když je zrovna nechcete prát. Zbavíte je díky tomu prachu a nečistot. Děti si budou moci hrát dál a vy si nepřiděláte zbytečnou práci. S tím souvisí i možnost, kdy s válečkem můžete posbírat jakékoli nečistoty a drobky, které se válí na stole, oděvech nebo jiném povrchu. To je další důvod, proč byste měli mít tento produkt doma.

Zdroj obrázku: Freepik

Dopřejte si dokonale čistou domácnost

Máte neustále zaprášené stínidlo u lampy nebo lustry u stropu? Několikrát na povrchu přetočte váleček a budete mít svítidlo jako nové. Prachu a nečistot se můžete tímto způsobem zbavit i na dalších místech. Jedním z nich je překvapivě také dámská kabelka. Je to místo, které se obvykle velmi těžko čistí a nastřádá se v něm hodně nečistot během krátké doby.

Doporučený článek:  Ovocné mušky se množí rychle. Jednoduché pasti jejich počet sníží

Jednoduše vezměte váleček, vložte ho do kabelky a několikrát s ním přejeďte po celém povrchu. Uvidíte, že kabelka bude během pár vteřin dokonale čistá a připravená k dalšímu používání. Velmi netradiční možností, jak můžete tento produkt využít, je čištění stěn. Hodně lidí si to neuvědomuje, ale i na stěnách se usazuje prach. Tímto způsobem se ho můžete snadno a rychle zbavit.

Zdroj: https://cleanmama.com/10-ways-use-lint-roller/