Listy jsou největší ozdobou pokojových rostlin. Přebytky z kuchyně jim dodají nádherný lesk

Péče o pokojové rostliny nemusí být náročná. Ve většině případů stačí květinu umístit na správné místo, zalévat ji a dopřát jí kvalitní zeminu, ve které dobře poroste. Zapomínat byste neměli ani na hnojení. Důležitou součástí péče o květiny je také starost o listy. U některých plocholistých rostlin je nutné listy otírat od prachu, ale můžete jim pomoci i jinými způsoby.

Jak docílíte toho, že se rostlinám budu lesknout listy?

Lesk listům můžete dodat hned několika způsoby. Základem je z nich utírat prach, aby se nepoškodily. Péče o listy se rozhodně vyplatí, protože budou dobře růst a také se hezky lesknout. Ošetřením a leštěním jim dodáte ještě trochu krásy navíc. Zamezíte tím také zbytečnému usazování prachu na listech. Voda se bude méně odpařovat, voda na nich ani nebude zůstávat.

Doporučený článek:  Jahody lze snadno vypěstovat na zahradě nebo balkoně
Zdroj obrázku: Freepik

Můžete si koupit různé přípravky, které jsou přímo určené na čištění listů. Bohužel se ale nevyplatí je používat dlouhodobě, protože obsahují látky, které nejsou pro rostliny vhodné. Použít můžete například sprej nebo ubrousky. Nejlepší bude použít domácí metody, které jsou pro přírodu šetrnější. Hotové prostředky mohou navíc způsobit i bolesti hlavy nebo nevolnosti.

Pomoci může majonéza z ledničky

Listy můžete potírat majonézou. Aby se listy leskly, nemusíte hned používat drahé přípravky. Majonéza jim dodá nejen lesk, ale také zabraní tomu, že se budou na listech usazovat nečistoty a prach. Rostliny navíc budou vyživené a o to méně s nimi pak budete mít práce. Majonézu přitom stačí jen rozetřít hadříkem. I pivem můžete listy vyleštit. Rostlinám dodáte živiny a pivo je ochrání před prachem.

Doporučený článek:  Správná zálivka je klíčem ke krásnému trávníku během léta

Oblíbené jsou také banánové slupky. Nevyplatí se je vyhazovat, protože mohou posloužit nejen jako hnojivo, ale také jako prostředek na leštění listů rostlin. Listy otřete vnitřkem slupky, která jim dodá živiny, stimuluje jejich růst a navíc se po ní budou lesknout. Pomoci může i voda s trochou oleje, samozřejmě kvalitního olivového.

Zdroj: https://smartgardenguide.com/how-do-you-clean-indoor-plant-leaves/