Mšice jsou obávaný nepřítel každé zahrady. Přírodní postřik je zlikviduje do jedné

Mšice jsou jedním z nejnenáviděnějších škůdců, kteří napadají rostliny. Nejen že je rychle zničí, mohou šířit také virová nebo plísňová onemocnění. Naštěstí dnes už nejsme v boji proti mšicím sami. Snadno si zvládnete připravit domácí a ekologický postřik, který vás jednou provždy zbaví nezvaných hostů. Jak na to?

Jedlá soda – nejlepší spojenec

Jedlá soda je nejčastěji zmiňována v souvislosti s pečením, protože tento levný prostředek dokáže pomoci těstu získat kyprost a nadýchanost. Tento bílý prášek má ale samozřejmě mnohem více použití, jak chytré hospodyňky moc dobře vědí. Dokáže vás zbavit usazenin mýdla a vodního kamene, stejně tak si dovede poradit s plísněmi. Kromě toho všeho je také spolehlivým prostředkem proti mšicím. Postřik z jedlé sody spolehlivě vyhubí tyto škůdce, ale je bezpečný pro užitečný hmyz, jako jsou včely.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak připravit postřik?

Pokud chcete bojovat proti škůdcům, kteří napadli vaše rostliny v domě nebo na zahradě, je postřik sodou perfektním řešením. Vyrobte si jej podle následujícího návodu. Existují tři varianty postřiku, ale všechny jsou stejně účinné, takže si vyberte tu, na kterou zrovna máte suroviny.

  • V litru teplé vody rozmíchejte 1/4 lžičky jedlé sody a 1/3 lžičky olivového oleje.
  • Litr teplé vody smíchejte s 1/4 lžičky jedlé sody a několika kapkami prostředku na mytí nádobí.
  • Půl lžičky jedlé sody rozpusťte v litru teplé vody s přidáním 2 ml mýdla.
Doporučený článek:  Zapíchnutím šroubováku do země víme, kdy potřebuje trávník zalít

Bez ohledu na to, jaký postřik na mšice zvolíte, je potřeba přísady v rozprašovači velmi dobře promíchat, aby bílý prášek nezůstal na dně.

Jak postřik aplikovat?

Není-li kolonie škůdců velká, lze sodový přípravek použít jednou za tři nebo čtyři dny. V případě, že hmyz rostliny již skoro pohltil, bude třeba zvýšit frekvenci a rostliny kropit klidně i denně. Uvidíte, že za pár dní bude od nezvaných návštěvníků pokoj a vaše rostliny opět ožijí.

Zdroj: https://treehouse.co/us/blog/how-to-get-rid-of-aphids-5-proven-home-remedies-for-aphids.html