Myčka je nepostradatelná, některé druhy nádobí do ní však nepatří

Myčka na nádobí je bezesporu spotřebičem, který dokáže hodně usnadnit každodenní život. Koneckonců, většina z nás nerada myje nádobí v ruce a toto zařízení udělá veškerou práci za nás. Bohužel ne všechno nádobí je vhodné do myčky. Podívejte se, které kousky byste měli raději mýt v ruce, abyste je zbytečně nezničili. To by byla velká škoda, protože kuchyňské předměty nejsou vůbec levné a často k nim máme i citový vztah. Oblíbený hrneček byste asi vyhazovali neradi jen proto, že jste ho omylem dali do myčky. Zjistěte, jak postupovat při mytí nádobí.

Doporučený článek:  5 způsobů, jak doma bojovat s plísní

Co není vhodné dávat do myčky nádobí?

Mnoho nádobí má speciální označení, které vám dává jasně na vědomí, zda ho můžete umístit do myčky, nebo ne. Ne všechny druhy nádobí jsou tak označeny, i když byste je do myčky dávat neměli. V případě pochybností byste vždy měli mýt nádobí v ruce. Dnes se ale podíváme na seznam toho, co byste rozhodně do myčky dávat neměli, jinak si brzy poběžíte do obchodu pro nové nádobí.

Doporučený článek:  Mravenci se rádi usadí v teple našeho domova. Vyžene je čistota a oblíbené vůně
Zdroj obrázku: Freepik

Zcela nevhodné do myčky je například nádobí z ručně malovaného nebo zdobeného skla. Dávat byste tam ale neměli ani nádobí ze dřeva, hliníku, teflonové pánve, olovnatý křišťál nebo sklo, starožitné kousky, smaltované nádobí, stříbrné nebo cínové předměty. Máte-li nádobí nebo jiné předměty, které jsou špinavé od vosku nebo cigaretového popelu, rozhodně je do myčky nedávejte. Stejně tak tam nepatří štětce nebo lepené nádobí s madlem.

Co naopak do myčky můžete v klidu vložit?

Může se zdát, že neexistuje nic, co byste mohli v myčce mýt. Není to ale vůbec pravda. Ve skutečnosti většinu běžného nádobí nemusíte mýt v ruce. Podívejme se, co patří mezi předměty vhodné do myčky nádobí. Řadí se mezi ně plastové hračky, koupelnové doplňky, kleště, pinzety, nůžky, kartáče a hřebeny nebo misky pro domácí mazlíčky. A samozřejmě veškeré nádobí, na kterém je uvedeno, že patří do myčky.

Zdroj: https://www.foodnetwork.com/recipes/packages/kitchen-fixes/things-you-should-not-put-in-dishwasher