Na podzim přichází nenáviděný problém každého motoristy. Zamlženým oknům v autě jde ale předejít

Podzimní a hlavně zimní období je náročné především pro naše vozidla. Nejen že denně zamrzají okénka, ale také se musíme potýkat s vlhkostí, které se velmi často nemůžeme zbavit. Poradíme, jakými triky se vlhkosti zbavíte. Jsou to způsoby, které jsou velmi levné a jednoduché. Díky nim ušetříte nejen peníze, ale také své nervy.

Už nikdy nebudete mít zamlžená okénka v autě

Každý se s tím někdy setkal – zamlžená okénka v autě nejsou ničím příjemným, zvlášť pokud musíme několik minut počkat, než se auto zahřeje a vlhkost ustoupí. To ale trvá velmi dlouho, a proto je dobré vlhkosti předcházet. V obchodech si můžete koupit odvlhčovače, které sice fungují, ale není to dlouhodobé řešení. Jsou vhodné nejen do auta, ale také do domácnosti. Jedná se o malý výdaj, který pomůže.

Vy sami si můžete doma vyrobit odvlhčovač. Budete k tomu potřebovat pouze dvě ponožky a také silikonové stelivo pro kočky. Ujistěte se, že ponožky máte suché a hlavně že jsou bez děr. Ponožku narovnejte a do tří čtvrtin ji naplňte stelivem pro kočky. Zavažte ponožky tak pevně, jak to jen půjde, aby se stelivo nesypalo. Takto připravené můžete mít ponožky v autě nebo různě po bytě.

Zdroj obrázku: Freepik

Stelivo můžete nahradit rýží

Jedním ze způsobů, jak zabránit vlhkosti, je nechat malinko pootevřená okna. Riskujete tím ale odcizení vozidla, takže toto řešení je spíše pro ty, kteří mají vlastní zahradu. Pro ty ostatní nabízíme ještě další možnost. Pokud se vám nechce kupovat stelivo pro kočky, můžete místo něj vyzkoušet rýži.

Postup je stejný jako u první metody, jen si dávejte pozor, abyste do ponožek nasypaly jen bílou rýži. Pokud bude hnědá, bude vlhkost absorbovat pomaleji. Vlhkosti se tak nezbavíte. Novější modely vozidel už jsou ale natolik chytré, že se přebytečné vlhkosti v autě nemusíte obávat.

Zdroj: https://www.nathanielcars.co.uk/how-to-prevent-your-car-fogging-up-and-how-to-quickly-get-ri/