Na utišení sousedova psa lze využít způsob, který je pro nebohé zvíře ale značně drastický a hraničí s týráním

Slyšet za zdmi sousedního bytu štěkajícího psa není nic příjemného. Poradit si s ním lze, i když domluva se sousedem nepomáhá. Značně tím ale trpí samotné zvíře, které v podstatě za nic nemůže. Mnozí tuto metodu ale využívají bez ohledu na následky. Přitom pokud je v dané situaci někdo zcela nevinně, je to právě pes.

Pes není pro každého

Pes se stal domácím mazlíčkem číslo jedna. Je to takový trend, že si ho pořizují i ti, kteří by dané zvíře vůbec mít neměli. Nemají s ním zkušenosti, nemají na něho čas a nedokážou mu ani vytvořit adekvátní podmínky k životu. Výsledkem potom je, že daný pes je doma celý den zcela sám a jeho páníček dorazí až večer. Štěkot takto v bytě osamělého psa není pro sousedy nic příjemného.

Domluva málokdy pomůže

Různé univerzální rady zaměřené na domluvu se sousedy jenom těžko pomůžou. Pes je také živá duše, potřebuje zábavu či společnost, a když má být sám doma, může to pro něho být značně nepříjemné. Jedinou možností je zajistit se tak, aby pes dlouhou dobu doma nebyl a měl vyžití. Jak to ale udělat, když jeho majitelé musí být v práci, je otázka.

Zdroj obrázku: Freepik

Drastická metoda není to pravé

Mnozí se tak uchylují k řešení, které by nemělo empatického a slušného člověka ani napadnout. Je to takzvaná protištěkací budka nebo protištěkací jednotka. Ta funguje na podobném principu jako výcvikový obojek. Pokud pes něco udělá a z pohledu pána je to špatně, následuje trest. V době, kdy od fyzických trestů opouštíme u dětí, je toto postup, který je u zvířat stále tolerován. Přitom ho nelze nazvat jinak než týráním.

Mučení psa, který za nic nemůže

Tyto protištěkací jednotky používají nejenom majitelé psů, ale mnohdy i jejich sousedé. Pokud toto zařízení detekuje psí štěkot, vydá zvukový signál, který je pro lidi neslyšitelný, ale pes ho zachytí. Jde o vysoký tón, který ho doslova vyleká a mělo by dojít k omezení štěkání. Později si pes tento zvuk asociuje se svým štěkáním a to bude odeznívat. Jde ale skutečně o správnou výchovnou metodu, která by se měla na nevinná zvířata, na která nemají lidé čas, aplikovat?

Zdroj: https://dogcare.dailypuppy.com/pros-cons-barking-devices-dogs-3532.html