Nafukovací bazény obsahují velké množství bakterií

Léto je v plném proudu a všichni se snažíme všemožnými způsoby bránit před vysokými teplotami. Někteří postavili na zahradě pro nejmenší nafukovací gumové bazény. Koupání se ve vlažné vodě může být skutečně darem z nebes, když teploměry ukazují více než 30 stupňů Celsia. Odborníci však upozorňují na možná nebezpečí těchto bazénů.

Odborníci před nafukovacími bazény varují

V horkých dnech stojí za to pamatovat na pravidelnou hydrataci těla a vyhnout se tomu, abyste byli odpoledne na slunci, tehdy je působení paprsků nejsilnější. Ve vysokých teplotách myslíme hlavně na to, jak se zchladit. Pro naše děti volíme jasnou věc, a to dětské nafukovací bazény. Jak však varují některé studie, tyto typy potěšení nemusí být vždy bezpečné.

Doporučený článek:  Vyměňte trávník za barevný koberec květů. Půdopokryvné rostliny rozsvítí i nejtmavší kout

Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí je organizace v rámci Ministerstva zdravotnictví a sociálních služeb USA. Odborníci z této organizace nedávno uvedli, že podle jejich analýzy žije v domácích nafukovacích bazénech mnohem více choroboplodných zárodků než ve veřejných bazénech. Důvodem tohoto faktu je, že veřejná koupaliště se musí pravidelně čistit vhodnými látkami, které zabíjejí bakterie a viry.

Zdroj obrázku: Freepik

Nejčastější bakterie v bazénech

Voda ve veřejných koupalištích je obvykle chlorovaná, takže dezinfikovaná a upravená. Větší bazény mají také vhodné filtrační systémy. Majitelé gumových bazénů je obvykle čistí jen povrchově a k tomuto účelu používají pouze vodu z vodovodu. Na dezinfekci se může použít již výše zmíněný chlór, ale vypočítat správné množství látek pro tak malou plochu je náročné.

Doporučený článek:  Trápit se se mšicemi je zbytečné. Víc než speciální prostředky pomůže geniální trik se stuhou

Bakterie a viry, jejichž stanovištěm jsou zahradní bazény, mohou v těle spustit četné nemoci. Například parazit Cryptosporidum způsobuje kryptosporidiózu, která se projevuje hlavně nepříjemným průjmem. Bakterie Escherichia coli, také nazývaná bacil tlustého střeva, může způsobit četná žaludeční onemocnění jako bolest břicha a zvracení. Stejným způsobem bude dítě reagovat, i když spolkne Giardia lamblia, bakterii, která vede k parazitárnímu onemocnění dvanáctníku a tenkého střeva.

Zdroj: https://www.cdc.gov/healthywater/observances/rwipw_2008/pool-parasites.html, https://www.cdc.gov/healthywater/swimming/swimmers/rwi.html, https://www.cdc.gov/healthywater/swimming/swimmers/inflatable-plastic-pools.html