Nalákejte ovocné mušky do pasti a užijte si domácnost bez otravného hmyzu

Ovocné mušky jsou velkým problémem, protože se rády krmí na přezrálém ovoci a zelenině, které skladujeme mimo lednici. Bohužel právě do nahnilého ovoce kladou vajíčka a rozmnožují se v něm. Existuje naštěstí několik domácích způsobů, jak s nimi zatočit. Potřebovat přitom budete jen pár základních surovin, které máte doma. Jak se jich konečně zbavit?

Prevence je nejlepším lékem!

Chcete vědět, proč máte doma plno ovocných mušek a vaši sousedé ani jednu? Odpověď je jednoduchá. Pravděpodobně nenechávají hodně zralé ovoce a zeleninu mimo lednici. Jakmile se ovoce začne kazit, vyhoďte ho. Anebo co nejrychleji zpracujte. Odpadky pravidelně vyhazujte, aby se u vás v kuchyni nehromadila sladká vůně shnilého jídla, která bude mušky lákat. Prevencí bude skladování ovoce a zeleniny v lednici, ale také omytí surovin před vložením do lednice.

Zdroj obrázku: Freepik

Domácí trik na ovocné mušky

Způsobů, jak se můžete ovocných mušek zbavit, je hned několik. Vyzkoušet můžete jablečný ocet. Smíchejte ho s prostředkem na nádobí, nalijte do misky a nechte mušky, aby se utopily. Přilákat je můžete také na zralé ovoce, a jakmile jich bude hodně na jednom místě, opatrně ovoce zabalte do alobalu a vyhoďte. Stejně jako jablečný ocet bude fungovat také pivo a víno, do kterých přidáte trochu prostředku na nádobí, díky kterému se mušky rychle utopí.

Jaký druh oleje pomůže proti ovocným muškám?

Ovocné mušky, stejně jako mnoho dalších druhů hmyzu, nesnáší vůni máty! Tento fakt můžete využít ve svůj prospěch. Můžete ji pěstovat na parapetu kuchyně, ale také si pořídit svíčku, vonné tyčinky nebo esenciální oleje s jejím aroma. Jestli se nebojíte chemických prostředků, můžete si v obchodě zakoupit i speciální sprej na ovocné mušky. Přírodní metody ale budou jistě mnohem lepší, jsou stejně efektivní a nezaplatíte za ně téměř žádné peníze.

Zdroj: https://www.bonappetit.com/story/how-to-get-rid-of-fruit-flies