Napojit se k WiFi lze lehce i bez poskytovatelů internetového připojení

Připojení k internetu je dnes základní potřebou pro většinu z nás, ať už chceme brouzdat po webu, streamovat videa nebo se ponořit do online hraní. Ačkoliv doma máme většinou stabilní Wi-Fi, můžeme se ocitnout v situacích, kdy potřebujeme internet mimo domov, třeba na chatě nebo v zahraničí, a nechceme riskovat spojení přes nezabezpečené veřejné Wi-Fi. Jak se tedy dostat k internetu bez tradičního poskytovatele, kterého máme doma?

Využití mobilního hotspotu

Pokud hledáte alternativu veřejné Wi-Fi, můžete sáhnout po svých vlastních mobilních datech. Vytvoření mobilního hotspotu je snadné. S většinou moderních mobilních tarifů dostanete 4G, a v některých případech i 5G připojení. Pro toto řešení potřebujete samozřejmě chytrý mobilní telefon a předplacená data. Poté už stačí na mobilu aktivovat funkci „hotspot“, vytvořit síť, heslo a prostřednictvím jiného zařízení (notebooku, tabletu) se snadno připojit.

Doporučený článek:  Před klíšťaty je důležité se dostatečně chránit

Připojení prostřednictvím tetheringu

Z jednoho pohledu zastaralejší oproti hotspotu, z jiného pohledu jediné využitelné. Další možností je opět využití vlastního smartphonu k připojení prostřednictvím tetheringu. V praxi se toto řešení označuje jako phone-as-modem. Pokud je telefon využitý bezdrátově s využitím Wi-Fi, můžeme v podstatě mluvit o hotspotu. Tethering ale nabídne u možnost připojit se k telefonu třeba i prostřednictvím Bluetooth, nebo klidně kabelem. To se hodí hlavně u klasických starších stolních počítačů, které ještě nedisponují Wi-Fi přijímačem.

Zdroj obrázku: Freepik

Wi-Fi USB adaptér

Pro ty, kdo hledají alternativní řešení, existuje Wi-Fi USB adaptér, často označovaný jako internetový stick. Jedná se o kompaktní a levnější verzi mobilního hotspotu. Kromě tohoto zařízení je potřeba také datová SIM. Není však nutný mobilní telefon, protože „somka“ zamíří právě do USB adaptéru. A ten třeba do počítače, nebo notebooku. Komplikací může být tablet, pokud nedisponuje příslušnými USB vstupy.

Doporučený článek:  Ořešák potřebuje pro svůj růst prostor a dostatek slunce

Připojení touto formou je snadné. Stačí vložit SIM kartu s datovým tarifem a můžete surfovat. Tyto USB adaptéry jsou ideální pro ty, kteří nechtějí uzavírat klasické tarify na volání a SMS, když jim stačí jenom data, a zároveň chtějí vyhnout rizikům veřejných Wi-Fi sítí.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/tag/how-to-get-wifi-without-internet/