Narcisy ve váze vydrží déle čerstvé díky několika pravidlům

Narcisy jsou oblíbenou dekorací především v jarních měsících. Jejich zářivě žlutá barva dodá místnostem krásný nádech přicházejícího tepla a navíc jsou zvěstí, že se blíží Velikonoce. Jestli budete vědět, jak se o ně postarat, můžete si jejich vůni a krásu užívat o několik dní déle, než je zvykem. Narcisy ve váze budou potřebovat jen několik ošetření.

Jak o řezané narcisy pečovat?

Péče o narcisy ve váze není nijak náročná. Potřebují pouze správné místo a k tomu také správné podmínky, aby se jim dařilo a ve váze vydržely o něco déle než obvykle. Správné místo je to, kde květiny nebudou na prudkém slunci, zároveň nesmí stát nad radiátory. Nemají rády průvan ani jiné zdroje tepla. Jakmile máte místo, můžete se zaměřit na samotné rostliny.

Doporučený článek:  Ceny cukru rostou. Vyrobte si vlastní doma

Před vložením do vázy můžete seříznout stonky rostlin. Stačí je seříznout asi tři centimetry pod úhlem 45 stupňů. Potom bude záležet na tom, jakou vázu pro rostliny zvolíte. Bude potřeba velká váza, která bude mít široké hrdlo. Pod vodou byste neměli mít žádné listy, protože budou snadno hnít a s nimi i celá rostlina. Narcisy ale můžete mít ve váze také bez vody.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak prodloužit životnost květin?

Nemusíte mít narcisy ve vodě, snadno si je můžete užít ve váze také na sucho. Narcisy ve vodě ve váze vydrží asi 3–5 dní. Aby vám vydržely o něco déle, vybírejte rostliny, které mají ještě zavřená poupata. Narcisy mají rády čerstvou vodu, kterou byste měli denně měnit. Nejlepší pro ně bude voda dešťová. Ta totiž neobsahuje chlór. Narcisy pak nikdy nedávejte do vázy s jinými rostlinami, vylučovaly by jedovaté látky.

Doporučený článek:  Nečekaný žrout elektřiny: netěsnící lednice je pro rozpočet pohroma, zachrání ho bankovka

Jestliže chcete prodloužit jejich životnost, můžete do vody přidat několik krystalků kyseliny citronové nebo také půl tablety aspirinu. Aspirin bude fungovat také na jiné květiny. Zamezíte tomu, že rostliny napadnou bakterie. K narcisům do vázy můžete přidat také několik kostek ledu.

Zdroj: https://www.melindamyers.com/audio-video/melindas-garden-moment-audio-tips/houseplants-holiday-plants-cut-flowers/how-to-make-daffodil-bouquets-last-longer