Naučte se vymalovat stěny jako profesionál. Stačí použít kvalitní vybavení a zadržet dech

Jestli rádi malujete stěny v domácnosti, měli byste vědět, jaké chyby se při tom dělají nejčastěji. Pokud se jich vyvarujete, brzy zjistíte, že malování pokojů bude mnohem jednodušší. Vaše práce bude vypadat jako od profesionála a vy ušetříte spoustu peněz za služby malíře. Jakým chybám je nutné se vyhnout?

Mějte správné pomůcky na malování

Abyste odvedli kvalitní práci, budete potřebovat kvalitní vybavení na malování. Nástroje koupíte v různých obchodech, dbejte ale na to, aby šlo skutečně o náčiní, které vám pomůže. Můžete si vybrat dražší barvy, ale pokud budete mít špatný váleček, budou vám k ničemu. Většina levnějších válečků zanechá na zdi šmouhy nebo barvu nerozetřou rovnoměrně. Bohužel v tomto bodě už bude pozdě dělat nějakou změnu. Investice do válečků a štětců se tak skutečně vyplatí.

Doporučený článek:  Vyberte si džíny, které vám budou nejlépe sedět!

Nejdříve si místnost celou připravte. Nezahrnuje to pouze to, že vystěhujete nábytek, ale nutné bude také zajistit okna, dveře nebo zásuvky. Stěny by měly být hladké a čisté, takže pokud máte malé díry po obrázcích, použijete sádru a zbavte se jich. Jedině tak vám půjde práce dobře od ruky a nebudete se ničím zdržovat. Nemalujte příliš dlouho na jeden zátah. Barva na válečku může rychle uschnout a nanášení pak nebude rovnoměrné.

Zdroj obrázku: Freepik

Při pomalých tazích raději nedýchejte

Věděli jste, že i při malování je nutné dodržovat určitá pravidla? Pokud budete malovat na zeď ornamenty nebo jiné obrázky, bude potřeba být opravdu přesný. Můžete si pomoci například tím, že zadržíte na okamžik dech. Ten velmi ovlivňuje tah rukou. Proto zadržte dech, namalujte, co potřebujete, a poté vydechněte. Ušetříte si tím spoustu práce a také nervů.

Doporučený článek:  Vytvořte skutečné teplo domova jednoduchými triky. Hra se světlem a barvami vás bude bavit

Jestli vám po malování zbyla barva, není nic jednoduššího než si ji nechat na pozdější potřebu. Můžete ji uchovat dvěma způsoby. U vodou ředitelných můžete fólii přiložit přímo na povrch a zavřít nádobu. U olejových barev musíte opakovaně do barvy nalít asi centimetr vody.

Zdroj: https://www.lowes.com/n/how-to/avoid-these-ten-painting-mistakes