Návštěva zubaře nemusí být drama. Zubnímu kazu předejde domácí pasta z kurkumy

Zubní kaz je nejčastějším problémem, který řešíme v zubařském křesle. Pokud ho nebudeme léčit nebo chodit na pravidelné preventivní prohlídky, může dojít k mnoha vážným následkům. Kromě návštěvy zubaře můžete vyzkoušet také domácí kurkumovou zubní pastu, která působí zázračně proti tvorbě zubního kazu.

Zubní kaz je zdraví nebezpečný

Zubní kaz je poměrně závažné onemocnění, i když si to mnoho lidí neuvědomuje. Kromě toho, že způsobuje nepohodlí při jídle a pití, poškozuje zuby a ohrožuje zdraví celého organismu. Bakterie, které se dostanou do krevního oběhu dutinami, mohou způsobit zápach z úst, zánět mandlí, krku a dutin, ale také problémy s klouby. Kromě toho zvyšují riziko srdečních chorob, cukrovky a onemocnění ledvin. U těhotných žen může zubní kaz také vést k nízké hmotnosti dítěte při narození.

Doporučený článek:  Vatové tyčinky mohou být při čištění uší nebezpečné!

Kaz vzniká v souvislosti s kyselinotvornými bakteriemi, které žijí v našich ústech. Tyto bakterie produkují kyseliny, které poškodí zubní sklovinu. Kvůli tomu se objeví malé dírky, které se postupně zvětšují a prohlubují zubní kaz. Aby k tomu nedošlo, je zapotřebí vyhledat pomoc zubaře. Vyzkoušet ale můžete také domácí zubní pastu z kurkumy, která bojuje proti zubnímu kazu.

Zdroj obrázku: Freepik

Domácí pasta proti zubnímu kazu

Na výrobu budete potřebovat 1/4 lžičky kokosového oleje, 1/4 lžičky kurkumy, 2 kapky hřebíčkového oleje a špetku soli. Všechny ingredience vložte jednoduše do misky a důkladně promíchejte. Jakmile se suroviny spojí, naneste malé množství pasty na zubní kartáček a jemně si vyčistěte zuby. Snažte se dostat zejména do míst, kde máte zubní kaz. Pastu nechte 5 minut působit a potom si vyčistěte zuby klasickým způsobem. Nakonec si ústa vypláchněte vlažnou vodou.

Doporučený článek:  Alergie na vejce může propuknout kdykoli. Bezpečně ji prozradí typické příznaky

Všechny složky této pasty jsou pro zuby velmi dobré. Hřebíčkový olej má dezinfekční a analgetické vlastnosti. Kurkuma je protizánětlivá, baktericidní a má antivirové vlastnosti. Kuchyňská sůl funguje jako přírodní prostředek k odstranění plaku a nakonec kokosový olej je základ, který působí antisepticky a pomáhá k odstranění mikroorganismů z dutiny ústní.

Zdroj: https://30seconds.com/beauty/tip/17255/DIY-Toothpaste-How-to-Make-Homemade-Turmeric-Coconut-Oil-Whitening-Toothpaste