Ne všichni se těší na jaro. Nepříjemné alergie zanedlouho udeří v plné síle

Nadcházející měsíce a jarní teploty potěší řadu lidí, méně už ale ty, kteří trpí pylovými alergiemi. Jsou to nepříjemné stavy, které mohou být doprovázené rýmou, kašlem, otoky očí nebo nosu, ale také to může dojít do horší fáze, kdy se člověku velmi špatně dýchá a může i omdlít. Jak pylové alergie zvládnout? Poradíme, jak na to.

Co je alergie a odkud se berou alergeny?

Alergie je pouze reakcí na látky, které pro většinu lidí vůbec nic neznamenají. Spouštěče, které způsobují reakce, jsou takzvané alergeny. Těch může být až příliš mnoho. Pochází nejen ze stromů nebo rostlin, ale také můžete mít alergii na zvířecí srst nebo na některé druhy potravin. Ve světě existuje mnoho milionů lidí, kteří mají nějakou alergii.

Lidé, kteří mají alergii, se musí vyhnout určitým místům nebo předmětům, které způsobují rýmu nebo kašel. Proto je nutné především v jarních měsících myslet na to, jaké alergeny zrovna budou ve vzduchu, a vyhýbat se lesům, loukám nebo travinám, které mohou způsobit alergickou reakci. Jsou to hlavně sezonní alergeny, které najdeme ve vzduchu.

Zdroj obrázku: Freepik

S alergií se můžete narodit, ale dostat vás může i v pozdějším věku

Alergie se může objevit kdykoliv během života. Alergie není záležitostí pouze jarních nebo letních měsíců, ale spousta alergenů se může objevit také na podzim. Jedině zima zabrání tomu, že alergie ustoupí. Pozor byste si měli dávat také na kosmetické přípravky, které alergii mohou způsobit například na kůži.

Pyly a alergie na ně ale určuje také teplota nebo počasí. Vědci už vyzkoumali, že je nutné sledovat nejen počasí. Podle všeho se prodloužil interval, ve kterém se pyly mohou objevovat. Kromě rýmy nebo kašle se pak mohou objevit i další příznaky. Ucpaný nos, suchý kašel, dušnost nebo bolesti hlavy a dutin. Někteří lidé musí pravidelně užívat léky, aby vůbec mohli do přírody.

Zdroj: https://www.webmd.com/allergies/spring-allergies