Nechte pokožku dýchat. Správné odlíčení je základem péče o krásnou pleť

Odličování patří k důležitým krokům v každodenní péči o pleť. Pozor ale na správné provedení. Jen pak se totiž pokožka obličeje nejen vyčistí, ale také bude mít svěží vzhled bez nevzhledných kožních lézí. Odlíčit byste se měli pokaždé, i když nenosíte make-up, a to ještě před ulehnutím do peřin. Jinak pokožka nemůže správně dýchat a odpočinout si.

S odlíčením nespěchejte

Nejprve namočte vatový tampon do odličovače nebo do mléka. Pokud používáte voděodolný make-up, zvolte dvoufázové pleťové mléko. Přiložte vatový tampon k oku a nechte ho tak půl minuty, aby mohl odličovač působit a rozpustit řasenku. Vyhnete se tak nadměrnému tření očí, což jinak vede k vráskám a k oslabení řas. Po uplynutí půl minuty jemně setřete zbytky kosmetiky.

Doporučený článek:  Popraskané paty už vás trápit nemusí. Spolehnout se můžete na kouzelný prášek z kuchyně

Než začnete odstraňovat make-up z obličeje, omyjte ho vodou. Tímto způsobem spotřebujete méně tamponů. K čištění pleti se doporučuje micelární voda, která obnovuje přirozené pH pleti. Po odlíčení naneste na pleť hydratační krém nebo olej. Díky tomu bude pokožka pevná a hladká. Krém nanášejte pouze na vyčištěnou pleť, jinak nemá šanci proniknout do hloubky a vaše snaha bude zbytečná.

Zdroj obrázku: Freepik

Mléko vmasírujte do pokožky

Pokud používáte odličovací mléko, stačí nanést trochu přípravku na špičky prstů a krouživými pohyby promasírovat obličej. Poté mléko smyjte vlažnou vodou. Posledním krokem v péči o pleť by mělo být použití pleťového tonika. Odstraní zbytky nečistot a vyrovná pH pokožky. Tonikum by nemělo obsahovat alkohol, který pleť vysušuje.

Doporučený článek:  Slabé a lámavé nehty volají o pomoc. Olejová maska s citronem jim vrátí krásu a zdraví

Jednou nebo dvakrát týdně použijte jemný pleťový peeling. Čištění pleti provádějte každý den i v případě, že se nelíčíte. Na pleti totiž ulpívají nečistoty, prach, smog a různé mikročástečky. Pokud pleť dostatečně nevyčistíte, bude působit mdle, unaveně a nejspíš vás budou trápit i ucpané póry. Čištění nezabere déle než tři minuty, efekt ale bude značný. V neposlední řadě ušetříte peníze za speciální kosmetiku proti akné a dalším kožním problémům.

Zdroj: https://www.allure.com/story/how-to-remove-your-makeup-2013