Nečistoty nebo malůvky na zdech lze odstranit i bez nutnosti nového nátěru

Čerstvě vymalované stěny jsou bezesporu jednoznačně překrásné. Ale jak jistě víte, v průběhu času vyblednou nebo se zašpiní. Nemluvě o tom, jakými krásnými malbami naše děti rády zdobí zdi. Udržet stěny v krásném stavu není jistě žádný med. V případě vybledlé zdi jsme nuceni nátěr přemalovat, ale co dělat v situaci, kdy chceme rychle odstranit nějakou skvrnu nebo dětskou malbu?

Odstranění pomocí horké vody

Vroucí voda se jeví jako nejúčinnější, ale pouze v tom případě, že skvrna na zdi ještě nestihla zaschnout. Například po červeném víně, kávě či čaji. V takovém případě stačí pomocí houbičky a horké vody očistit skvrnu na zdi. Doporučujeme skvrnu nedřít, ale pouze poťukávat.

Zdroj obrázku: Freepik

Pěna na holení

Jedná se o méně známou, ale velmi účinnou metodu. Stačí rozetřít pěnu na holení po celé skvrně a nechat ji alespoň jednu hodinu na zdi. Poté si napusťte kýbl s horkou vodou a nakapejte do něj několik kapek mycího prostředku. Opláchněte pěnu pomocí houbičky a je hotovo.

Savý papír a papírové utěrky

Savý papír je ideální pro odstranění mastnoty ze zdi. Zasypte mastné skvrny mastkem nebo bramborovým škrobem a uchyťte na skvrně savý papír nebo papírovou utěrku. Po několika hodinách papír odstraňte a opláchněte zeď pomocí horké vody a prostředku na nádobí.

Zdroj obrázku: Freepik

Přípravky na sklo

Na zaschlé skvrny lze použít i čistič na sklo. Rozpustí odolné skvrny a navíc nepoškodí zeď. Jestliže je skvrna suchá, navlhčete ji a postříkejte čističem skla. Nechte působit několik minut a opět pomocí houbičky a horké vody otřete stěnu.

Malířské mýdlo

Malířské mýdlo se většinou používá před nátěrem malby na zeď. Odstraní nečistoty a odmastí stěnu. Takové mýdlo stojí sto korun a více. Mýdlo si dokáže poradit s drobnými nečistotami i mastnými skvrnami, takže bude stačit, když malé množství mýdla rozpustíte ve vodě a pomocí houby umyjte zeď. Mýdlo lze použít na mytí malířského náčiní, ale například i grilu.

Zdroj: https://www.homedepot.com/c/ah/how-to-remove-stains-from-walls-and-ceilings/9ba683603be9fa5395fab90849a2b1c