Nehty na nohou potřebují také péči. Krásu a jemnost jim vrátí olejová péče s aloe vera

Nehty na rukou mají mnohem více péče než ty na nohou. Přitom potřebují stejnou pozornost, jen se na ně zapomíná, protože nejsou tak často vidět. Jestli se o ně nebudete starat, snadno se objeví nějaký zdravotní problém. Zničené nehty na nohou můžete mít z nošení špatné obuvi, ale způsobit to může také mykóza nebo zranění, které je velmi časté. Nehty na nohou si ale můžete zjemnit a také poradíme, jak se zbavit zápachu z nohou.

Nehty na nohou často rostou přímo do kůže a je těžké je ostříhat

Problémy s nehty na nohou má mnoho lidí. Je to tím, že používáme nesprávné přípravky, ale také nosíme špatnou obuv. Nehty na nohou nejsou tak pružné a proto je těžké je někdy zastřihnout. Mnohým lidem rostou nehty rychle a rychle také zarůstají do kůže. Nehty byste si měli zkracovat pravidelně a rozhodně nečekat na moment, když už jsou velmi dlouhé.

Doporučený článek:  Slabé a lámavé nehty volají o pomoc. Olejová maska s citronem jim vrátí krásu a zdraví

Nohy velmi často napadají různé plísně, které mohou ovlivnit stav nehtů. Jestli máte problémy s nehty dlouhodobě, je vhodné navštívit odborníka – pomoci může dermatolog nebo podiatr. Na zjemnění nohou můžete použít různé domácí prostředky, vhodné jsou například koupele ve slané vodě. Nohám dopřejte pravidelně koupel, protože je nejen zjemní, ale je to určitý druh relaxace, kterou si můžete užít například u oblíbeného seriálu v televizi.

Zdroj obrázku: Freepik

Používejte hydratační krémy na ruce, které pokožku zjemní

Na nehty pomohou například éterické oleje. Stačí si do lavoru nalít horkou vodu a přidat několik kapek esenciálního oleje, vhodný je citron nebo eukalyptus. Dezinfikují nohy a také díky nim budete mít nohy čisté a bez mykózy. Oleje můžete i samostatně vetřít do nehtů a jejich okolí. Takové oleje vyživí také okolní pokožku.

Doporučený článek:  Jak pečovat o suché a namáhané ruce přírodními prostředky

Výborným prostředkem pro zjemnění nehtů je aloe vera. Je to rostlina, která má mnoho léčivých vlastností. Po rozříznutí listů najdete gel, který můžete vetřít přímo do nehtové ploténky. Zabalte si nohy do ponožek a nechte aloe působit celou noc. Ráno obklad sundejte a nehty zastřihněte do roviny.

Zdroj: https://www.spectrumfootclinics.ie/blog/amazing-toenail-care-tips