Některé ženy si patlají na hlavu vejce. Co se pak stane, překvapí i vlasové specialisty

Reklama a barevné etikety nás lákají k nákupu řady kosmetických produktů. Ukazuje se však, že daleko lepší než chemie v kosmetice je domácí péče o vlasy i pleť s pomocí přírodních produktů, které stojí pár korun. Co udělat pro zdravou a vyživenou pleť? A jak získat silné a husté vlasy? Zkuste použít zcela obyčejné vajíčko a budete překvapení!

Jak pečovat o své vlasy?

Stále více se mluví o vědomé péči o vlasy. Je nutné především určit typ vlasů a dle toho vybrat vhodné produkty a péči. U všech typů vlasů ale platí, že příroda dokáže zázraky. Zkuste obyčejné vejce.

Doporučený článek:  Pleťová maska z droždí – jak na ni?

Vaječná maska

Majitelům normálních vlasů se doporučuje použít celé vejce. Pokud ale máte vlasy spíše mastnější, je lepší použít jen bílek. Samotný žloutek zase prospěje vlasům suchým a lámavým. Vejce rozšlehejte a naneste je na celou délku vlasů. Nechte jej na vlasech působit asi půl hodiny a poté masku smyjte teplou vodou.

Zdroj obrázku: Freepik

Co platí na vypadávání vlasů?

Vejce funguje velmi dobře společně s ricinovým olejem. Tento produkt vlasy vyživuje, posiluje a urychluje jejich růst. Je nepostradatelný zejména tehdy, pokud si všimnete, že vám v kartáči zůstává stále více vlasů. Použití vaječné masky a oleje dodává vlasům fantastický lesk a sílu. Stačí do vajíčka přidat pár kapek ricinového oleje a nanést jej do celé délky vlasů. Chcete-li omezit vypadávání vlasů a stimulovat růst nových, můžete vajíčko kombinovat i s rozmixovaným avokádem.

Doporučený článek:  Poznejte zázrak epsomské soli. Napomůže klidnému usnutí a dokonale zjemní pokožku

Vaječné masky na vlasy by se neměly používat častěji než jednou za dva týdny. Pro zvýšení jejich účinku je dobré nasadit si na hlavu koupací čepici a nezapomeňte také chránit své oblečení před ušpiněním.

Vaječná maska na obličej a dekolt

Pokud je vaše pokožka zašedlá, unavená a ztratila svou pružnost, pak jí rozhodně chybí pořádná výživa. K výrobě masky na obličej a dekolt potřebujete dva bílky a přírodní jogurt. Bílky vyšlehejte do tuhé pěny a přidejte do nich jogurt. Dobře promíchejte a naneste na vyčištěnou pokožku obličeje na půl hodiny. Nezapomínejme na krk a dekolt.

Zdroj: https://www.peteandgerrys.com/blog/eggs-for-healthier-hair