Nevyhazujte, recyklujte. Z plastových lahví snadno vyrobíte netradiční dekorace i praktické vychytávky

Plastové výrobky, nebo spíše obaly z nich často znečišťují životní prostředí. Proto se poslední roky odpady třídí, i tak se najdou lidé, kteří odpadky pohodí v lese nebo na místě, kam vůbec nepatří. My vám teď poradíme, jak využít plastové lahve, které vám zbyly například z výletu. Jejich využití je všestranné a možná se budete divit, co všechno z nich jde udělat.

Recyklací ochraňujete planetu, je ale nutné plasty omezit na minimum

Plastové lahve tak nemusíte vyhazovat, ale přečtěte si naše tipy, díky kterým je zrecyklujete. Plastové lahve můžete použít například jako květináče. Budou dekorací, kterou vám budou všichni závidět. Dno lahve odřízněte tak, aby se do něj vešla květina, lahev pak namalujte černou barvou, přidat můžete oči, ústa a nos. Lahev lze ale vyzdobit podle sebe. Můžete ji použít také jako závěsné květináče. Z plastové lahve si snadno vyrobíte také vázu.

Doporučený článek:  Nakrájené brambory přirozeně tmavnou. Změně barvy zabrání několik jednoduchých triků

Budete potřebovat jen oboustrannou pásku a několik barevných proužků. Lahev jimi zakryjte a vázu máte připravenou. Nezapomeňte lahev zatížit, protože plast je lehký a kytice by se mohla i s vodou snadno převrhnout. Do lahví můžete uschovat také čisticí prostředky, pokud je nechcete nechávat v původním obalu. Plastová lahev poslouží jako rozprašovač, můžete si ji pomalovat různými barvami a nezapomeňte na lahev připsat, jaký prostředek obsahuje.

Zdroj obrázku: Freepik

Dna plastových lahví využijete jako razítka, celé lahve poslouží jako ozdoby

Velké plastové lahve jsou skvělým prostředkem pro razítka. Jejich dna můžete využít ke zdobení různých koláží, snadno z nich vyrobíte také vánoční ozdoby. Odřízněte dno, provlékněte provázek, ozdobte ji s dětmi podle vlastní fantazie a budete mít dekoraci, kterou jinde neuvidíte. Vytvoříte z nich dokonce anděly – břicho anděla vytvoříte z prostředku lahve, můžete ho omotat barevnými stuhami, které využijete také jako křídla.

Doporučený článek:  Jak to udělat, aby šperky vypadaly stále jako nové?

Na internetu najdete mnoho podobných tipů, jak plastové lahve využít. Můžete je využít také jako kelímek na pastelky, fixy nebo jiné pomůcky na výtvarné tvoření. Lahev jen stačí rozříznout na polovinu a ozdobit podle sebe. Polovinu lahve využijete také jako nádobu na sladkosti nebo jiné maličkosti v kuchyni. Budete mít ve všem pořádek a navíc taková dekorace lahodí oku.

Zdroj: https://www.thebetterindia.com/58509/reuse-plastic-bottles-reduce-pollution-waste/