O dokonale čistou myčku bez nepříjemného zápachu se nejlépe postará obyčejný ocet

Ocet, jedlá soda nebo kyselina citronová patří mezi prostředky, které se velmi často používají k úklidu domácnosti. S jejich pomocí se váš domov bude lesknout, můžete je použít nejen na prach, ale také na čištění oken, spotřebičů nebo podlah. Ocet pak pomůže také při čištění myčky nádobí, protože se jedná o prostředek, který má spoustu skvělých vlastností.

Jak si ocet poradí se zápachem z myčky?

Z myčky nádobí můžete po nějaké době cítit nepříjemný zápach, navíc nádobí nemusí být dokonale umyté. Jak ale docílit toho, aby znovu bylo lesklé a zářivé? Je to jednoduché. Na mytí myčky nádobí použijte obyčejný ocet. Má dezinfekční účinky, navíc po něm nebude nic cítit. Koupit si sice můžete leštiče nebo prostředky přímo na čištění myčky, mnohem lepší ale bude vyzkoušet právě domácí metody.

Ocet patří mezi suroviny, které jsou snadno dostupné, levné a při čištění domácnosti hlavně účinné. Nezanechává žádný nepříjemný zápach, a tak se ho nemusíte bát použít nejen do myčky nádobí, ale také do pračky. Svými vlastnostmi si zadá s profesionálními přípravky, které jsou ale dražší, mnohdy ale nevyčistí myčku ani pračku dokonale.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak často byste měli myčku čistit?

Ohledně čištění myčky byste měli zohlednit především to, jak často ji zapínáte. Pokud ji používáte jednou týdně, čistit ji nemusíte tak často jako při každodenním používání. Na druhou stranu odborníci doporučují ji používat alespoň třikrát týdně, aby se její funkce vyplatila. Pravidelně byste měli čistit nejen filtry, ale také vrtule a další příslušenství, které může mít vliv na kvalitu mytí.

Ocet si hravě poradí například s vodním kamenem, který se velmi často v myčkách usazuje. Filtr můžete namočit do roztoku teplé vody a octa, ale nezapomeňte předtím odstranit zbytky jídla. Poté ho dejte do roztoku a nechte odmočit asi půl hodiny. Ocet je králem čištění nejen v kuchyni. Odstraní nečistoty, má dezinfekční vlastnosti a rozhodně po něm nebude nic cítit. Nalít ho můžete do hrnku, který pak jednoduše vložíte na dno myčky. Spusťte program alespoň na 70 stupňů a myčka se pak bude lesknout.

Zdroj: https://www.architecturaldigest.com/story/how-to-clean-a-dishwasher-with-vinegar