Obávaní slimáci zkouší každý rok naši trpělivost. Okořeňte jim život, dobrovolně zahradu opustí

Hledáte účinné způsoby, jak se zbavit slimáků, kteří stále častěji navštěvují záhony s plodinami? Není nutné spoléhat se jen na chemické přípravky. Mnohem ekologičtější a levnější je obyčejná skořice, kterou najdete ve většině kuchyňských skříněk. Podívejte se, jak použít toto aromatické koření k vyhnání slimáků z vaší zahrady.

Proč jsou slimáci problém?

Velmi rychle se rozmnožují a jsou extrémně žraví. Kromě toho existuje jen několik druhů rostlin, které slimáci nejí. Spíše se živí skutečně čímkoliv, co jim přijde do cesty. Dokážou tedy ničit výhonky a listy rostlin, které se pak stávají slabé a rychle hynou.

Doporučený článek:  Klíčem bohaté úrody okurek je dostatečná zálivka

Skořice proti slimákům

Lidé si vůni tohoto koření spojují s příjemnými chvílemi. Skořici rádi přidáváme do jablečného koláče, sladkých palačinek a lívanců. Existuje mnoho dalších receptů, kde je špetka skořice zcela nezbytná. Skořice je však pro slimáky dráždivá, takže stojí za to využít tyto znalosti k vytvoření domácího prostředku na hubení škůdců. Pokud do skořice navíc přidáte špetku pálivé červené papriky, máte vyhráno.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak postupovat?

Promyslete, kolik směsi budete asi potřebovat. Pak smíchejte ve stejném poměru skořici a pálivou papriku a poté prášek posypte kolem rostlin. Tato léčba je nejúčinnější ve dnech, kdy neprší, protože jinak hrozí, že se prášek odplaví dříve, než bude moci působit. Slimáci se poté rostlinám obloukem vyhnou a vy budete mít konečně krásnou a bohatou úrodu.

Doporučený článek:  Hnojivo z kopřivy posílí rajčata a podnítí je ke květu

Zkuste kávu

Pokud nemáte skořici zrovna po ruce, můžete zkusit i jiné domácí tipy, které zaručeně fungují. Pomoci může třeba kávový lógr. V klidu si proto připravte svou oblíbenou kávu, ale lógr nevyhazujte. Jakmile vychladne, rozprostřete jej na záhony. Kávový lógr navíc funguje jako velmi efektivní hnojivo, ale slimáci jej nesnáší a raději půjdou okupovat jiné záhonky než právě ty vaše.

Zdroj: https://growfully.com/how-to-get-rid-of-slugs/