Oblíbené hračky do vody jsou skrytou hrozbou. Nebezpečná plíseň může dítě i zabít

Plíseň se může objevit nejen na jídle nebo na zdech v naší domácnosti, ale velmi často ji najdeme také v plastových hračkách do vany, které se kupují již malým dětem. Gumové hračky, které jsou do vany vhodné, se snadno zašpiní, navíc nejdou dobře vyčistit a po nějaké době můžete vidět, že jsou uvnitř zelené. Plíseň je přitom velmi nebezpečná, hlavně pro malé děti, které hračky často dávají do úst.

Jedná se o houby, které jsou nebezpečné

Uvnitř gumových hraček může být plno plísňových hub, ale jedna z nich je obzvláště nebezpečná. Jedná se o Aspergillus flavus, která může způsobit spoustu zdravotních problémů, pokud se dostane do krevního oběhu. Je to plíseň, která se v těle rozkládá a způsobí problémy, o kterých se vám ani nezdá. Dětské tělíčko si s takovou nemocí nebude umět ani poradit. Jak si tedy pohlídat, aby se plíseň neukázala?

Doporučený článek:  Třešně tělu prospějí víc než drahé doplňky stravy. Výborně působí při dně, artróze i vysokém tlaku

Smrtelná plíseň miluje vlhká místa, koupelna a gumové hračky jsou tak ideálním prostředím pro její růst. Je to toxická houba, která může způsobit zdravotní komplikace. Vlhké prostředí, kterému přispíváme neustálým koupáním a sprchováním, je pro tuto plíseň ideální místo. A co všechno vás čeká, pokud se takovou plísní otrávíte? Příznaky poznáte během chvilky. U citlivých lidí se hned objeví vyrážka nebo jiné podráždění pokožky.

Zdroj obrázku: Freepik

Otvory na hračkách raději přelepte

Mezi další příznaky otravy plísní patří zhoršení nálady, ale také zvracení, nevolnost nebo průjem. Přidat se může také bolest hlavy, kloubů, nebo dokonce ztráta vědomí. Pokud jste doma sami, nebude vám moci nikdo pomoct a můžete se probudit až za několik hodin. Jediným způsobem, jak se vyhnout otravě, je po zakoupení takové hračce zalepit otvor. Vybírejte ale lepidla, která nejsou nebezpečná pro zdraví.

Doporučený článek:  Zaschlý lak na nehty ještě můžete zachránit. Stačí použít jednoduchý trik s vodou

Možná najdete i gumové hračky, které otvor mít nebudou. Je to ta nejlepší varianta. Na internetu pak najdete spoustu různých obrázků, na kterých lidé ukazují, že se plíseň opravdu uprostřed hraček objevuje. Zejména pro kojence a malé děti jsou takové hračky nebezpečné, protože si je často strkají do pusy. Plíseň se rychle dostane do jejich těla a může způsobit komplikace.

Zdroj: https://childrensmd.org/browse-by-topic/safety/mold-in-bath-toys/