Oblíbené koření promění šálek kávy v dokonalou harmonii chutí. Vysoký cholesterol bude minulostí

Káva se skořicí může na první pohled působit jako velmi netradiční spojení, ale funguje velmi dobře. Ke změně celého šálku stačí jen malá špetka tohoto oblíbeného koření. Navíc posílíte zdravotní benefity kávy, kterou rádi pijeme každé ráno. Alespoň jednou za den byste do své kávy měli přidat trošku skořice. Podívejme se, proč byste to měli dělat.

Káva a skořice jsou dokonalá dvojice

Káva stimuluje organismus, zlepšuje metabolismus a zvyšuje krevní tlak. Skořice na druhou stranu reguluje trávicí procesy, snižuje hladinu cukru v krvi a pomáhá hubnout. Díky tomu je jejich spojení dokonalou možností, jak začít každý den. Spojením těchto dvou složek dosáhnete štíhlejší linie, výkonnější práce mozku a pevnějšího zdraví.

Doporučený článek:  Přírodní hnojiva prospějí rajčatům nejlépe. Hotová jsou během chvíle a jsou šetrná k zahradě

Přidání skořice do kávy je velmi jednoduché a dočkáte se mnoha zdravotních benefitů. Tato směs působí pozitivně na žaludek, zlepšuje trávení, reguluje vstřebávání tuků a cukrů. Hlavně to poslední je velmi důležité. Se skořicí navíc nebudete potřebovat v kávě žádný cukr, což vašemu zdraví také pomůže. A ráno získáte plno energie.

Zdroj obrázku: Freepik

Káva se skořicí dokáže snížit cukr v krvi i cholesterol

Pravidelná konzumace kávy se skořicí snižuje hladinu špatného cholesterolu. Stejně tak snižuje hladinu cukru v krvi, což může být nápomocné hlavně diabetikům a lidem trpícím inzulínovou rezistencí. Skořice má protizánětlivé a antibakteriální vlastnosti. Tato kombinace bude podporovat imunitu, což se vám bude hodit hlavně v podzimních a zimních měsících.

Doporučený článek:  Postřik z pelyňku ochrání květiny i zeleninovou úrodu před škůdci

Jak připravit kávu se skořicí?

Skořice je pouze doplněk vynikající a kvalitní kávy. Stačí, když si připravíte kávu tak, jak ji máte rádi, a přidáte špetku skořice. Jestli rádi sladíte, počkejte s cukrem až do prvního ochutnání. Možná zjistíte, že již žádné sladidlo nepotřebujete. Skořici navíc můžete přidat také do čerstvě namletých zrn kávy, než vše zalijete vroucí vodou.

Zdroj: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4586554/, https://www.healthline.com/nutrition/cinnamon-and-diabetes, https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/high-blood-cholesterol/expert-answers/cinnamon-lower-cholesterol/faq-20057912, https://coffeeaffection.com/benefits-of-cinnamon-in-coffee/, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4466762/, https://www.hopkinsmedicine.org/health/wellness-and-prevention/9-reasons-why-the-right-amount-of-coffee-is-good-for-you, https://www.rush.edu/news/health-benefits-coffee, https://www.eraofwe.com/coffee-lab/en/articles/benefits-of-cinnamon-in-coffee