Oblíbené ovoce je tajnou zbraní všech hospodyněk, které mají v koupelně a kuchyni vždy dokonale uklizeno

Citron je ovoce, které během zimy využíváme hlavně k posílení imunitního systému. Použít ho ale můžete také na vodní kámen a skvrny od tuku. V kuchyni i koupelně ho můžete použít kdykoli, když budete potřebovat zářivý, čistý a lesklý povrch. Kromě toho s ním můžete také vyhnat mravence ze svého domu nebo ho použít jako odlakovač.

Vodní kámen

Rychlovarnou konvici můžete vyčistit několika způsoby. Použít můžete ocet nebo citron. Obě metody jsou stejně účinné, ale po citronu získáte mnohem příjemnější vůni. Citronová šťáva pomáhá změkčit vodní kámen. Stačí, když naplníte konvici destilovanou vodou a vymačkáte šťávu ze dvou nebo tří citronů. Vodu přiveďte k varu a nechte vychladnout. Poté měkkým kartáčkem vyčistěte vnitřek konvice.

Doporučený článek:  Dodejte svému domovu příjemnou vůni pomocí přírodních prostředků

Čištění mikrovlnné trouby

Citron vám také pomůže vyčistit vnitřek mikrovlnné trouby od mastnoty a zbavíte se i nepříjemných pachů. Naplňte misku vodou a dejte do ní citronovou kůru nebo trochu citronové šťávy. Vložte misku do mikrovlnné trouby a zapněte ji na vysoký výkon na dobu 3–5 minut. Poté nechte misku stát uvnitř dalších 5–10 minut. Otevřete dvířka, vyndejte misku a otřete povrch papírovou utěrkou nebo čistým hadříkem.

Zdroj obrázku: Freepik

Přírodní odlakovač na nehty

Chcete věnovat svým nehtům trochu péče, ale došel vám odlakovač? Nemusíte hned panikařit nebo měnit plány. Máte-li v lednici citron, jste zachráněni. Namočte nehty na 10 minut do teplé vody. Poté namočte vatový tampon do směsi dvou stejných dílů citronové šťávy a octa. Tampon přiložte na nehet na 20–30 vteřin a poté otřete čistým hadříkem.

Doporučený článek:  I malý byt bude díky dobré organizaci vzdušný a stále uklizený

Zářivá koupelna

Nechcete koupelnu čistit chemií? Vsaďte na citron a budete mít nádherně čisté obklady i vanu. Citron rozkrojte napůl, posypte solí a poté vanu nebo dlaždičky vyčistěte. Po umytí opláchněte teplou vodou a máte hotovo. Koupelna bude čistá, lesklá a bude krásně vonět.

Zdroj: https://www.the-sun.com/lifestyle/664905/removed-limescale-from-kettle-using-lemon-juice-looking-brand-new/