Olej pomůže vyčistit dřez od mastných nečistot

Olej patří mezi produkty, které jsou spojené především se smažením. Je to druh přípravy pokrmů, který nepatří mezi nejzdravější, ale lidé ho asi nejvíc milují. Olej se může přidat také do dezertů nebo zeleninových salátů. Dnes již najdete spoustu druhů oleje, které můžete vyzkoušet také v domácí kosmetice. Oleje ale mohou sloužit také k čištění v domácnosti.

Olejem můžete vyčistit i dřezy

Špinavé dřezy rozhodně nevypadají hezky. Skvrny od jídel nebo mastnoty jsou nevzhledné a rozhodně stojí za to pravidelně dřez čistit, aby vypadal pořád stejně dobře. Některé skvrny se pak velmi těžko odstraňují. Do dřezu bohužel většinou lijeme nejen olej samotný, ale také zbytky jídel nebo kávy. Tím ale můžete docílit pouze toho, že se vám ucpe odpad. I ten pak bude potřeba vyčistit.

Jak si ale olej může poradit se špinavým dřezem? Nezáleží vůbec na tom, jaký druh oleje na čištění použijete. Můžete vyzkoušet kokosový, ale také řepkový nebo slunečnicový. Na těžko odolné skvrny se bude hodit ocet, který můžete nalít do dřezu na celou noc a nechat působit. Ráno pak jen opláchnete teplou vodou.

Zdroj obrázku: Freepik

Olejem můžete odstranit i mastné skvrny na skříňkách

Olej snadno odstraní nečistoty nejen ze dřezu, ale pomoci si můžete také s nečistotami a mastnotou, kterou objevíte na vysokých skříňkách v kuchyni. Bohužel jsou to místa, která nečistíme pravidelně, a mastnota společně s prachem a nečistotami nadělají velkou paseku. Je to neuvěřitelné, ale na mastnotu opravdu skvěle funguje mastný olej, a to ten, který budete mít zrovna při ruce.

Na dřez pak použijte houbičku nebo měkký hadřík – dbejte na to, aby se olej nedostal do odpadu, protože by se ucpal. Jemně celý dřez vytřete houbičkou s olejem a posléze použijte čistou vodu. Olej můžete klidně nechat několik minut působit. Kromě toho olej slouží také jako impregnace, takže dřez vydrží delší dobu čistý a beze skvrn. Olej se hodí především na tmavě zbarvené dřezy.

Zdroj: https://www.rd.com/article/smart-new-uses-for-vegetable-oil/