Orchidejím prospívá závlaha ve formě koupele

Orchideje jsou půvabné a nádherné rostliny, které mnoho lidí miluje a s radostí pěstuje. Při správné péči kvetou bujně a bohatě. Problém může být jejich zalévání, protože může způsobit hnilobu kořenů nebo rozvoj nebezpečných hub. Někteří specialisté doporučují orchideje koupat. Díky tomu budou orchideje hydratované a riziko onemocnění se sníží na minimum.

Proč byste měli orchideje koupat?

Mnoho lidí je věrných zalévání tradičním způsobem a zalévají rostliny přímo do půdy. Toto řešení není ideální, protože se v samotné orchideji uchová jen málo tekutin. Z tohoto důvodu se odporučuje orchidej jednou za čas vykoupat, protože potom může efektivně posilovat kořeny, aniž by začaly hnít. Jak to udělat, aniž byste rostlinu poškodili?

Koupel krok za krokem

Do misky nebo velkého kbelíku nalijte vodu a počkejte, dokud nebude mít pokojovou teplotu. Potom do ní vložte rostlinu. Myslete na to, že hladina vody nesmí být výše než kořeny orchideje. Listy musí zůstat suché. Rostlinu nechte ve vodě ponořenou půl hodiny. Poté ji vyndejte z vody a počkejte, dokud přebytečná voda nevyteče od kořenů.

Zdroj obrázku: Freepik

Jakou vodu použít?

Volba vody je velmi důležitá, a to nejen na koupel, ale také na pravidelnou zálivku. Kvalita vody z vodovodu není vždy nejlepší. Proto se vyplatí vsadit na filtrovanou nebo dešťovou vodu. Jestli nemáte k dispozici dešťovou vodu, můžete použít také balenou neperlivou minerální vodu. Fungovat bude stejně dobře jako předchozí možnosti.

V případě, že nechcete používat balenou vodu, můžete jednoduše napustit vodu z kohoutku a nechat ji několik hodin stát, aby se stabilizovala její teplota na pokojovou a zároveň se z ní odpařil chlór. Potom ji můžete s klidným srdcem použít a vaše orchideje za tuto vláhu budou vděčné. Vyzkoušejte tuto netradiční metodu koupání a uvidíte, že orchideje budou nejen krásně růst, ale užijete si také nádherných květů, které budou zdobit váš domov.

Zdroj: https://www.thespruce.com/how-to-water-orchids-1902821