Otec se synem svépomocí zrekonstruovali 300 let starou stodolu. Na stavbu stačilo jenom dřevo, hlína a kamení

U mnoha nemovitostí je trendem, že když jsou staré, tak se strhnou a postaví nové. Dva muži, otec se synem, však měli úctu k historii a rozhodli se, že 300 let stará stodola by neměla být zničena. Měla by být opravena, zrekonstruována. A když ji dokázali postavit předkové za pomocí běžně dostupných věcí, nemělo by být složité ji opravit také svépomocí. I když?

Stodola z roku 1732

Málokdo by tušil, že unikátní stodola je stará skoro 300 let. Její stavba byla realizována v roce 1732. Jenom potvrdila, jak zkušení řemeslníci před 300 existovali a jak dokonalé stavby vyrostly. I když se na stodole podepsal zub času, stále stála a uměla plnit svůj účel. Potřebovala však zrenovovat. Její stáří ale nebylo jediný unikát. Předkové ji totiž dokázali postavit jenom z toho, co měli po ruce. Tedy ze dřeva, hlíny a kamene. Dnes existuje mnoho moderních stavebních materiálů a řada lidí zapomněla, jak dobře můžou fungovat ty přírodní.

Doporučený článek:  Zvýšená teplota je pro psy nebezpečná. Může znamenat infekci i vážné onemocnění

Projekt otce se synem

Žádná velká stavební firma, žádní zkušení restaurátoři, ale jenom otec se synem. To byla dvojice lidí, kteří se rozhodli starou, 300 let stojící stodolu zrekonstruovat. Míst, které bylo potřeba opravit, bylo více než dost. I když se dvojice mužů snažila respektovat původní trendy, neobešli se bez moderního nářadí a dalších prvků. Jednak proto, že usnadní práci, tak proto, že moderní výbava dobu rekonstrukce výrazně zkrátila.

Znovu plní svůj účel

Zrekonstruovaná budova může nyní znovu plnit svůj účel s jistotou, že plní požadavky na bezpečnost. Věcí na opravu bylo opravdu mnoho. Bylo třeba vyměnit některé z dřevěných prvků, bylo potřeba použít trochu betonu a zapomenout nelze ani na střechu. To byly hlavní dílčí práce, které si dvojice mužů, otec se synem, zaznamenali. Jejich video je nejenom důkazem o tom, jak unikátní jsou třísetleté budovy, ale i důkazem o tom, že rekonstrukce hospodářských budov svépomocí nemusí být až tak ojedinělá, jak si mnozí myslí.

Doporučený článek:  Hypoalergenní plemena nejsou vždy jistota. Nepříjemné příznaky se mohou objevit vždy

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=K75pQ2HxRgM