Pěna na holení najde praktické využití v celé domácnosti

Police drogerií jsou plné nejrůznějších značek a druhů pěn na holení. Každá z nich je určena pro jiný typ pokožky a každá z nich je také za jinou cenu. Dobře zvolená pěna na holení vás může efektivně zbavit chloupků. Použít ji ale můžete také na běžné domácí aktivity. Zjistěte, jak můžete tento produkt využít na maximum.

Pěna na holení na vrzající dveře nebo zrcadlo

Máte doma dveře, které by potřebovaly ošetřit panty, ale nemáte po ruce speciální olej? Vůbec ho mít nemusíte. Postačí vám pěna na holení. Stačí, když ji opatrně rozetřete podél pantů a necháte pár minut působit. Poté přebytek odstraňte měkkým hadříkem a ihned uvidíte, že dveře budou potichu. Celá aplikace vám zabere jen pár minut a nemusíte se vydávat do obchodu, sklepa ani garáže.

Úžasně pěna na holení působí také na zrcadla. Často se na něm drží pára, šmouhy i nečistoty. Zabránit tomu můžete velmi jednoduše. Jednou za týden naneste malé množství pěny na holení na měkký hadřík nebo papírový ručník. Poté důkladně vyčistěte zrcadlo a nevynechejte ani jediný kousek povrchu. Po dalším koupání uvidíte, že se pěna na zrcadle již nedrží a zrcadlo je dokonale čisté.

Zdroj obrázku: Freepik

Čištění kartáčů a lesklé kování

Věděli jste, že špinavý kartáč na vlasy můžete vyčistit pěnou na holení? Prach, vlasy a nečistoty vedou k rozvoji bakterií, které způsobují lupy a zhoršují problém slábnutí a vypadávání vlasů. Zabránit tomu můžete správnou hygienou. Hřeben opláchněte pod tekoucí vodou. Poté naneste pěnu na holení a nechte 15 minut působit. Nakonec pěnu opláchněte a nechte přirozeně uschnout.

Vodovodní kohoutek, sprchový kout nebo umyvadlo je neustále plné skvrn a špíny. Jestli chcete pěnu na holení využít na maximum, použijte ji také v koupelně. Jednoduše vytlačte pěnu na holení na špinavý povrch, důkladně ji rozetřete a vyleštěte. Matný a špinavý kov bude znovu nádherně lesklý a čistý jako nikdy dřív.

Zdroj: https://www.realhomes.com/advice/cleaning-with-shaving-cream