Podprsenka je pro každou ženu nejdůležitější kousek šatníku. Při správném praní si udrží tvar i barvu

Mnoho žen si často klade otázku, jak často a na jaký program prát podprsenku. Je to kousek spodního prádla, který ženy milují a nechtějí si ho zničit. Na internetu sice najdou pár návodů, jak na to, ale je opravdu nutné podprsenku prát tak často? Někteří říkají, že by se měla měnit denně, jiní jsou za to, že stačí jednou za několik dní. Kde je tedy pravda?

Spodní prádlo se snadno může zničit

Podprsenku ženy nosí především proto, aby se cítily dobře. Měla by jim dokonale sedět, jinak si mohou ublížit. Praním se ale může podprsenka nejen vytahat, ale také změnit barvu. Bílé prádlo bude zašedlé, to černé zase může vyblednout. Jak často je tedy vhodné podprsenku prát? Na to neexistuje jednoznačná odpověď. Najdou se takové ženy, které bez ní neudělají ani krok a téměř ani nemají čas ji vyprat. Jsou ale takové ženy, které ji odloží každý den na praní, stejně jako ponožky nebo tričko.

Podprsenka se nosí přímo na tělo, dostává se do kontaktu s kůží, a proto je vhodné ji alespoň přepírat v ruce. Dávejte si ale pozor, jakým způsobem ji perete. Nejvhodnější je vložit ji do síťky, aby se nepoškodila, a dát ji vyprat na 30 stupňů. Záleží samozřejmě na výrobci, ale většina podprsenek je vyrobená z velmi jemných látek, které vyšší teplotu nesnesou a mohou se snadno zničit.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak často prát podprsenky?

Častým praním se může tento kousek spodního prádla vytahat a poté už nebude plnit svou funkci. Navíc po čase může podprsenka vypadat nelichotivě, i co se týče barvy. Osvěžení tak připadá alespoň jednou týdně v případě, že máte práci v kanceláři a nezapotíte se. V případě sportovních podprsenek byste ji měli přeprat pokaždé, když jdete na trénink. Samotné praní pak stačí jednou za několik dní.

Dávejte si pozor, z jakého materiálu je podprsenka vyrobená. Některé z nich ani nemohou do pračky a budete je muset vyprat ručně. Nezapomínejte ani na vhodné prací prostředky, které barvy rozzáří a zároveň bude podprsenka dezinfikovaná.

Zdroj: https://www.insider.com/laundry-experts-explain-how-often-to-wash-bras-jeans-sweaters-2020-7