Poloha při spánku prozradí, jak se pes cítí

Psi, i když spí a mlčí, tak s námi dokážou komunikovat. Dělají to řečí svého těla. Zkuste se na svého čtyřnohého miláčka podívat, když spí, a zjistěte o něm více. Ukazuje se totiž, že poloha, ve které psi spí, má své vysvětlení. Například vám napoví to, jestli je pejsek v psychické pohodě, nebo je pod stresem.

Řeč psího těla

Pokud umíte rozpoznat řeč psího těla, můžete svému mazlíčkovi hodně pomoci. Každý dobře ví, že vrtění ocasem u psů znamená štěstí a radost. Jestliže pes zívá, bývá unaven, a pokud se pes cítí nepohodlně, může od nás odvracet pohled i tlamu. Vyplatí se také sledovat řeč psího těla v průběhu spánku.

Doporučený článek:  Nedostatkem slunce trpí celé tělo. Klíčový vitamín mnohdy nedoplní ani nejdražší léky

Polohy při spánku psích mazlíčků

Poloha při spánku může hodně napovědět, jak se mazlíček cítí. Běžný pes, pokud má vše, co potřebuje, spí v průměru 12 až 15 hodin denně. Tento odpočinek mu dodá veškerou energii, kterou pro aktivní část dne potřebuje. Během spánku pes stejně jako člověk potřebuje klid bez rušivých elementů. Nejlépe si pes odpočine v samostatné místnosti nebo v kotci. U psů existují polohy na boku, na zádech, pozice tlapek vpřed, pozice tlapek vzad a také tzv. pozice míč.

Doporučený článek:  Šetření s jídlem se může šeredně vymstít. Končit může i nebezpečnou otravou
Zdroj obrázku: Freepik

Poloha na boku

Nohy bývají narovnány a tělo je položeno na jedné straně. Hlava je uložena v prodloužení páteře a ocas bývá volně položen na podložce. Tato poloha ukazuje, že je pes uvolněn a odpočívá v hluboké spánkové fázi. Rozložení těla napovídá, že vám pes důvěřuje a že se cítí v bezpečí.

Poloha na zádech

Při této poloze má pes největší sebevědomí. Pes je zcela uvolněn, odhaluje své nejcitlivější části těla a pravděpodobně jste dosáhli největší důvěry.

Poloha tlapek vpřed

„Poloha sfingy“ naznačuje, že je pes kdykoli připraven k útěku. Nohy jsou nataženy vpřed a hlavu má pes uloženou mezi nimi. Nejedná se o hlubokou relaxační pozici. Takto psi často spí v novém neznámém prostředí a v domácnostech, kde se necítí velmi v bezpečí.

Zdroj: https://casper.com/blog/dog-sleeping-positions/