Ponechat zahradní nábytek svému osudu se nevyplácí. Díky správnému skladování vydrží roky krásný

Máte ratanový nebo proutěný zahradní nábytek a nechcete, aby se během zimy nebo nepříznivého počasí zničil? Často se může stát, že ho vystavíme plísním nebo velmi nízkým teplotám, což mu vůbec nesvědčí. Způsob skladování je pro dlouhou životnost klíčový, a proto byste měli vědět, jak se k tomuto nábytku chovat. Podívejme se na tipy a jednoduchá pravidla, kterých byste se měli držet.

Jak skladovat dřevěný, proutěný nebo ratanový nábytek?

Dřevo je úžasným materiálem, který při správné péči vydrží celou věčnost. Aby přežil zimu bez úhony, musíte ho otřít vlhkým hadříkem a osušit, abyste zabránili tvorbě plísní. Neskladujte ho ve velmi teplých místnostech. Ideální je chladné a vzdušné místo, např. garáž. Nábytek z exotického dřeva můžete klidně nechat na terase, protože je mnohem odolnější vůči změnám teplot a vlhkosti.

Doporučený článek:  Zahradníci ji nenávidí, přitom je na zahradě důležitým spojencem. Stačí umět přesličku správně využít

Proutěný a ratanový nábytek je velmi oblíbený, ale vyžaduje správnou péči. Než ho vyndáte na chladné a zastíněné místo, očistěte ho teplou vodou se solí (jedna lžíce soli na litr vody). Použít můžete i malé množství octa. Měkký hadřík namočte a otřete nábytek. Pletený nábytek skladujte na chladném a vzdušném místě. Nezakrývejte nábytek fólií, jinak budete riskovat tvorbu plísní.

Zdroj obrázku: Pixabay

Jak skladovat kovový nebo plastový nábytek?

Nábytek vyrobený z hliníku, oceli nebo litiny nebudou ohrožovat nízké teploty, ale musíte si dávat pozor na vysokou vlhkost. Před tvorbou rzi a nečistot ho ochráníte silnou vrstvou fólie. Díky této jednoduché metodě můžete ochránit kovovou konstrukci a ušetřit si hodně práce, úsilí i starostí. Nezapomeňte také naolejovat panty a v případě potřeby použít antikorozní prostředek.

Doporučený článek:  Správná zálivka je klíčem ke krásnému trávníku během léta

Plastový nábytek je na údržbu nenáročný, protože odolá jakémukoli počasí i teplotám. Nemusíte ho díky tomu skladovat v uzavřených místnostech. Přes zimu ho můžete klidně nechat venku, pokud nebudou skutečně nízké teploty. Při velkých mrazech může dojít k poškození plastu, protože bude kvůli nízkým teplotám velmi křehký. Jinak se o něj ale příliš starat nemusíte.

Zdroj: https://wichitafurniture.com/the-best-way-to-store-patio-furniture-for-the-winter