Posilování jednou týdně zformuje tělo a sníží riziko vážných chorob. Lepší recept na dlouhověkost neexistuje

Japonští vědci doporučují cvičit alespoň půl hodiny týdně. Posilování svalů se ukázalo jako velmi malé úsilí, které vás může zachránit před srdečními chorobami, cukrovkou a rakovinou. Riziko vážné choroby přitom může snížit o 10 až 20 procent. V kombinaci s aerobním cvičením můžete snížit riziko vážného onemocnění až o 40 procent.

Jak pravidelné cvičení ovlivňuje délku života?

Kromě toho, že se budete těšit silnému zdraví díky pravidelné pohybové aktivitě, můžete také prodloužit svůj život. Vědci zdůrazňují, že 30 až 60 minut silového cvičení týdně stačí k viditelnému snížení úmrtí na srdeční choroby, cukrovku a rakovinu. Tyto choroby jsou v dnešní době velmi častým zdravotním problémem mnoha lidí a jsou bohužel také častou příčinou úmrtí.

Doporučený článek:  Citrusový ocet rozzáří kuchyni i koupelnu čistotou. Jeho příprava je snadná a efekt okamžitý

Odborníci zároveň upozorňují na to, že náročnější domácí práce, které pomáhají ke zpevnění svalů, můžete považovat za život prodlužující trénink. Neměli byste proto podceňovat sekání trávníku nebo přípravu dřeva na zimu. Jarní úklid je také skvělou možností, jak spálit nějaké kalorie a posílit své svaly i zdraví. Domácí práce už zaručeně nikdy neuvidíte jako nepříjemnou povinnost, ale jako příležitost k posílení svého těla.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak efekt posílit, a tím prodloužit svůj život?

Pro posílení tohoto efektu vědci navrhují kombinovat silová cvičení, jako jsou kliky nebo vzpírání, s aerobním tréninkem. Podle vědců a odborníků se u lidí, kteří kombinují tyto dvě formy cvičení, snižuje riziko úmrtí až o 40 procent.

Doporučený článek:  Nové brambory jsou chutnou přílohou, nezklamou v jakékoli úpravě

Zapomínat nesmíte samozřejmě ani na to, že jen samotné cvičení nestačí. Velmi důležitá je také zdravá strava, dostatek spánku a pobyt na čerstvém vzduchu. Bez všech aspektů zdravého života se neobejdete a vaše zdraví nebude zcela pevné. Cvičení bez jídelníčku založeném na ovoci a zelenině vám k ničemu nebude, protože vaše tělo nebude správně vyživené.

Zdroj: https://riverview.org/blog/nutrition-2/eat-your-fruits-and-vegetables-for-improved-exercise-benefits/, https://www.minnpost.com/second-opinion/2020/02/study-says-combining-strength-training-and-aerobics-more-beneficial-than-only-doing-one-or-the-other/, https://www.yourweightmatters.org/can-housework-and-yardwork-count-as-exercise/, https://scitechdaily.com/10-20-lower-death-risk-from-just-30-60-minutes-of-weekly-muscle-strengthening-activity/, https://www.cdc.gov/chronicdisease/resources/infographic/physical-activity.htm, https://www.weforum.org/agenda/2022/03/muscle-strengthening-live-longer/, https://www.japantimes.co.jp/news/2022/03/30/national/muscle-exercise-optimal-amount/