Poškrábané sklo není hned nutné měnit. Díky jedinému prostředku za pár korun rýhy zmizí

Skla nebo okenní tabule se vyznačují tím, že se mohou velmi snadno poškrábat. Je tu pak problém s tím, jestli se vůbec poškrábání dá odstranit. Samozřejmě tomu lze předejít, pokud si budete dávat pozor, ale můžete je také odstranit pomocí několika prostředků, které najdete doma. Ten nejúčinnější najdete v koupelně. Je to velmi jednoduchý trik, díky kterému se zbavíte poškrábání, a skla budou zase zářit.

Škrábance mohou vzniknout neopatrným čištěním

Někdy se škrábancům nevyhneme, ale mnohem lepší bude zvolit šetrné hadříky a prostředky, kterými tomu můžete zabránit. Nevhodné materiály mohou způsobit škrábance, které půjdou jen těžko odstranit. Někdy ale vzniknou kvůli přírodním vlivům, jako je vítr nebo silné krupobití. Je dobré se jich co nejrychleji zbavit, protože časem mohou být viditelnější.

Doporučený článek:  Kancelářský korektor najde skvělé využití také doma. Na své si přijdou i děti

Doma si s nimi můžete jednoduše poradit. Nevyplatí se vyhazovat zrcadla nebo celá skla, například u automobilů se jedná o velkou investici. Pomůže zubní pasta, kterou máme každý doma. Je to účinný prostředek, kterým se můžete zbavit nevzhledných škrábanců. Nejlepší bude bělicí pasta, ale nepoužívejte takové, které obsahují drobné částečky.

Zdroj obrázku: Freepik

Pastu naneste na měkký hadřík a můžete se do toho pustit

Pastu dejte na měkký a vlhký hadřík, krouživými pohyby rozetřete v místě, kde je sklo poškrábané. Musíte si ale vymezit dostatek prostoru, protože rozleštění škrábance může trvat i 15 minut. Pak ale dosáhnete správného účinku. Použít můžete také jedlou sodu, která je v domácnosti nepostradatelným pomocníkem.

Doporučený článek:  Správná údržba prodlouží životnost pračky

Jedlou sodu můžete použít také v případě, že chcete ze skla odstranit škrábance. Můžete vytvořit pastu, kterou nanesete na postižené místo. Přidejte jen trochu vody a máte hotovo. Stejně jako v případě zubní pasty použijte měkký hadřík a vetřete ji do poškrábaného místa. Nakonec opláchněte studenou vodou a vytřete do sucha. Budete překvapení, jak tyto metody fungují.

Zdroj: https://www.thisoldhouse.com/windows/21323179/how-to-remove-scratches-from-glass