Pravidelné čištění myčky zajistí její perfektní funkčnost po dlouhé roky

V domácnosti existuje mnoho míst, odkud se může linout nepříjemný zápach. Nejčastěji se objevuje v odpadu dřezu nebo v myčce. Proč tyto nepříjemné zápachy vznikají a jak se jich zbavit? Vyzkoušejte tyto účinné rady a zbavte se zápachu co nejdříve.

Odstraňte všechny zbytky jídla

Než naskládáte nádobí do myčky, je nutné odstranit veškeré zbytky z talířů. Pokud totiž zbytky necháte na nádobí, usadíte v koutech myčky nebo ve filtru a začnou hnít. Kromě vzniklého nepříjemného zápachu se zbytky promění na bakterie a plíseň. Ty pak mohou škodit vašemu zdraví. Nezapomeňte proto nádobí nejdříve umýt pod teplou vodou a zbytky vyhodit. Jedině tak zachováte vaše nádobí perfektně čisté a vaši myčku bez zápachu.

Doporučený článek:  Mrkev potřebuje slunné místo v záhoně a dostatek zálivky
Zdroj obrázku: Freepik

Věnujte pozornost také filtrům v myčce. Ty totiž mohou za správnou funkčnost celého spotřebiče. Je nutné všechny filtry pravidelně čistit, přesný návod najdete vždy v návodu k použití. Po každém umytí je vhodné vyčistit i sítko, které zachytí i drobné zbytky jídla. Díky tomu bude vaše myčka stále dobře mýt a zabráníte, aby se zápach linul z myčky ven.

Jednou měsíčně pusťte automatické čištění

Pokud chcete vaši myčku udržet čistou a co nejvíce funkční, je nutné jednou za měsíc spustit myčku na prázdno, bez nádobí. Vyberte samočisticí program nebo ten, který běží na nejvyšší teplotu. Zbavíte se tak všech usazených nečistot, mastnoty i vodního kamene. Do myčky můžete k tomuto programu použít také speciální čisticí prostředek, který se postará o naprostou čistotu a dezinfekci spotřebiče.

Doporučený článek:  Cibulový postřik se na zahradě vypořádá s mšicemi
Zdroj obrázku: Freepik

Aby byla vaše myčka bez zápachu a perfektně čistá, můžete používat také sůl do myčky. Ta má skvělé čisticí a dezinfekční vlastnosti, odstraní také veškeré bakterie. Všechny odtokové kanálky v myčce mohou být poměrně snadno znečištěné a zanesené mastnotou. S tímto problémem si lehce poradí sůl do myčky.

Zdroj: https://www.mollymaid.com/practically-spotless/2019/july/how-to-clean-a-stinky-dishwasher/