Přestaňte se trápit s kruhy pod očima. Domácí péče nahradí i nejdražší kosmetické procedury

Kruhy pod očima bývají komplexem mnoha lidí. Jejich tvorba je spojená hlavně se stárnutím těla, ale stává se, že s nimi musí bojovat i mladí lidé. Existují ovšem jednoduché způsoby, jak se můžete zbavit kruhů pod očima v pohodlí svého domova.

Příčiny vzniku

Kruhy pod očima se vytvářejí mezi vnitřním koutkem oka a lícem. Kůže v těch oblastech snadno ochabuje, a tím je náchylnější k poškození. Za příčinu vzniku se považuje především proces stárnutí těla. Jsou také ovlivněny sníženou produkcí elastinu a kolagenu. V případě mladých lidí však kruhy pod očima vznikají převážně kvůli genetickým faktorům.

Doporučený článek:  Husté a dlouhé řasy jsou korunou ženské krásy. Snadno k nim dopomůžou domácí prostředky

Jejich výskyt je také způsoben účinky slunečního záření, kouření cigaret, nadměrné konzumace alkoholu, zanedbávání hydratace těla a špatných stravovacích návyků. Ženy se často snaží tento nedostatek v kráse zakrýt různými kosmetickými přípravky, ale v těch se může nacházet velké množství chemie. Obraťte se proto na přírodní způsoby boje s tímto problémem.

Zdroj obrázku: Freepik

Domácí prostředky na kruhy pod očima

Chcete-li se zbavit kruhů pod očima, můžete využít služeb estetické medicíny. Je však třeba připomenout, že péče o pleť pod očima domácími metodami může také přinést viditelné výsledky. Chcete-li se vypořádat s kruhy pod očima, stojí za to vyzkoušet obklad ze zeleného nebo černého čaje. Tímto způsobem poskytnete pokožce mnoho základních živin.

Doporučený článek:  Jak obarvit vlasy bez chemie?

Díky této domácí léčbě se stav pokožky zlepší. To vše díky vitamínům A, C, K, E a skupiny B, jakož i minerálním solím. Jakmile si všimnete prvních příznaků kruhů pod očima, stojí za to zavést okurkové obklady do pravidelné péče, mají rozjasňující, změkčující a hydratační účinek. Okurka se vyznačuje stahujícími vlastnostmi, které pokožku zpevňují a činí ji pružnější.

Zdroj: https://www.ndtv.com/health/dark-circles-10-home-remedies-that-always-work-2092738