Přestaňte se trápit s kruhy pod očima. Domácí péče nahradí i nejdražší kosmetické procedury

Kruhy pod očima bývají komplexem mnoha lidí. Jejich tvorba je spojená hlavně se stárnutím těla, ale stává se, že s nimi musí bojovat i mladí lidé. Existují ovšem jednoduché způsoby, jak se můžete zbavit kruhů pod očima v pohodlí svého domova.

Příčiny vzniku

Kruhy pod očima se vytvářejí mezi vnitřním koutkem oka a lícem. Kůže v těch oblastech snadno ochabuje, a tím je náchylnější k poškození. Za příčinu vzniku se považuje především proces stárnutí těla. Jsou také ovlivněny sníženou produkcí elastinu a kolagenu. V případě mladých lidí však kruhy pod očima vznikají převážně kvůli genetickým faktorům.

Jejich výskyt je také způsoben účinky slunečního záření, kouření cigaret, nadměrné konzumace alkoholu, zanedbávání hydratace těla a špatných stravovacích návyků. Ženy se často snaží tento nedostatek v kráse zakrýt různými kosmetickými přípravky, ale v těch se může nacházet velké množství chemie. Obraťte se proto na přírodní způsoby boje s tímto problémem.

Zdroj obrázku: Freepik

Domácí prostředky na kruhy pod očima

Chcete-li se zbavit kruhů pod očima, můžete využít služeb estetické medicíny. Je však třeba připomenout, že péče o pleť pod očima domácími metodami může také přinést viditelné výsledky. Chcete-li se vypořádat s kruhy pod očima, stojí za to vyzkoušet obklad ze zeleného nebo černého čaje. Tímto způsobem poskytnete pokožce mnoho základních živin.

Díky této domácí léčbě se stav pokožky zlepší. To vše díky vitamínům A, C, K, E a skupiny B, jakož i minerálním solím. Jakmile si všimnete prvních příznaků kruhů pod očima, stojí za to zavést okurkové obklady do pravidelné péče, mají rozjasňující, změkčující a hydratační účinek. Okurka se vyznačuje stahujícími vlastnostmi, které pokožku zpevňují a činí ji pružnější.

Zdroj: https://www.ndtv.com/health/dark-circles-10-home-remedies-that-always-work-2092738