Při čištění toalety se uplatní osvědčené domácí prostředky

Čištění toalety zajisté není příjemnou záležitostí a nikdo z nás to nedělá rád. Proto byste měli znát metody, díky kterým to zvládnete velmi rychle a efektivně. Ošklivé skvrny nikdy nepůsobí dobře. Čím déle budete na jejich odstranění čekat, tím větší úsilí budete muset vynaložit. Jak toaletu tedy vyčistit?

Odkud se berou skvrny v záchodě?

Šmouhy a žluté skvrny jsou známkou toho, že jste toaletu již nějakou dobu nečistili. Mnoho z nás má na údržbu domácnosti málo času kvůli mnoha každodenním povinnostem. To je naprosto normální. Ideálně byste měli záchod čistit jednou týdně, abyste zabránili vzniku odolných nečistot. Zabere to jen pár minut každý týden, ale ušetří hodně práce v budoucnu.

Jak vyčistit toaletu od vodního kamene

Vodní kámen je zákeřným problémem. Chemické prostředky na něj ale používat nemusíte. Domácí přípravky jsou velmi šetrné k životnímu prostředí, vašemu zdraví i peněžence, takže byste nad nimi neměli lámat hůl. Uvidíte, že vám pomohou stejně dobře jako chemické prostředky. Poradíme vám, které produkty můžete použít pro dokonale čistou toaletu.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak vyčistit žlutý pruh na záchodě

Ocet je rozhodně první volbou, na kterou musíte myslet. Bílý ocet odstraní skvrny i nepříjemný zápach. Při pravidelném úklidu toalety stačí nalít sklenici octa po stranách toalety nebo použít rozprašovač. Nechte pár minut působit a vyčistěte toaletu štětkou. Jestli potřebujete něco silnějšího, smíchejte ocet s jedlou sodou. Naneste na vnitřní část toalety, nechte působit a poté vyčistěte.

Jak vyčistit celý vnitřek toalety

Doma si můžete vyrobit také univerzální čistič toalet, který spolehlivě umyje spodní část toalety. Kombinace jedlé sody, kyseliny citronové, vody a pár kapek esenciálního oleje vám poskytne domácí kapsle. Jedlou sodu a kyselinu citronovou smíchejte ve stejném poměru. Zalijte vodou a přidejte několik kapek esenciálního oleje. Rozdělte do formy na led a nechte přes noc ztvrdnout. Díky tomu máte domácí prostředek na čištění toalety, který vás nebude stát skoro nic, a přitom úžasně funguje.

Zdroj: https://cleanmama.com/how-to-naturally-clean-a-toilet/