Při oteklých nohách uleví levandule nebo extrakt z kaštanu

Otoky mohou být příznakem problémů s oběhovým systémem nohou, ale také se mohou objevovat po velké námaze nebo při extrémních teplech. Zkuste tedy nohám odlehčit a připravte pro ně speciální lázeň, za kterou vám vaše nohy poděkují. Pokud do lázně přidáte léčivé byliny, určitě se otoky zmenší a úleva se dostaví rychleji.

Bolesti a otoky nohou

Bolestivé a nateklé nohy hlavně v oblasti lýtek, kotníků nebo kolen mohou být příznakem horšího průtoku krve v žilách dolních končetin. Opakované otoky jsou velmi bolestivé a mohou být doprovázeny bolestivými svalovými křečemi. V případě nemocí, jako jsou trombóza či flebitida, se bolest může dokonce objevovat jen v jedné končetině. Pokud máte sedavé zaměstnání, málo se hýbete, trpíte nadváhou nebo jste v třetím trimestru těhotenství, mohou nohy otékat a bolest může být velkou překážkou v každodenním životě.

Doporučený článek:  Jednoduchý test prozradí, jestli máte doma pravý med
Zdroj obrázku: Freepik

Jaké byliny jsou vhodné do lázně pro bolavé nohy?

Pro rychlou a intenzivní úlevu končetin je vhodné připravit koupele s přídavkem kaštanu nebo levandule. Každá z uvedených bylin má svá specifika a může pomoci při různých příznacích otoků nohou.

Kaštan pro lepší vzhled nohou

Extrakt z kaštanu má protizánětlivé vlastnosti, adstringentní a také antiexsudativní vlastnosti. Kaštan napomáhá upravovat žilní systém, proto se doporučuje lidem trpícím křečovými žilami. Namáčení nohou v extraktu z kaštanové kůry eliminuje pocit těžkosti a má analgetický účinek.

Doporučený článek:  Ušetřit na vodě lze díky maličkostem i tisíce korun ročně. A příroda vám také poděkuje

Levandule proti pocitu těžkosti

Chcete-li odstranit otoky po celém dni na nohou, je vhodné použít levanduli. Hrst levandulových květů vložte do vlažné vody. Do vody přidejte půl sklenice vody a nohy si v tomto roztoku namáčejte nejméně po dobu 15 minut. Levandule sníží otoky a také zmírní pocit těžkých nohou. Z levandule je vhodné na těžké nohy vytvořit také léčivý zábal.

Zdroj: https://www.nhs.uk/conditions/oedema/, https://www.mountsinai.org/health-library/symptoms/foot-leg-and-ankle-swelling, https://www.alatehealth.com/blog/leg-cramps-and-swelling-may-signal-a-vascular-problem, https://www.medicalnewstoday.com/articles/323265, https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0102695X15001003, https://health.clevelandclinic.org/6-best-ways-relieve-swollen-feet-ankles-home/