Příjemná vůně dodá domovu opravdové kouzlo pohody. Domácí osvěžovač bude vonět přesně podle vás

Osvěžovače vzduchu příjemně provoní celou domácnost a budete se díky nim cítit velmi dobře. Zlepší také vaši náladu, pokud si k tomu navíc dáte dobré jídlo a kouknete se na oblíbený seriál, je to ideální kombinace ke krásnému večeru. Nemusíte se přitom spoléhat pouze na kupované osvěžovače, jednoduše si ho můžete vyrobit doma, a to pouze z několika surovin.

Příprava domácího osvěžovače nezabere mnoho času

Osvěžovače z drogerie mohou být velmi voňavé, pro někoho až příliš. Navíc obsahují chemikálie, které mohou poškodit naše zdraví. Vyplatí se tak vyrobit si vlastní, u kterého budete vědět, z čeho je vyrobený. Krásná vůně může mít mnoho podob a osvěžovač vzduchu si můžete vyrobit přesně podle svých představ. Navíc si můžete smíchat vůně, které ani v obchodech nenajdete.

Přírodní oleje jsou nejdůležitější složkou domácích osvěžovačů. Díky nim si můžete vytvořit vlastní dekoraci v podobě osvěžovače. Vůně pak můžete měnit podle nálady. Jak si takový osvěžovač připravit doma? Budete k tomu potřebovat pouze dvě suroviny. Jedlou sodu a několik kapek esenciálního oleje. Obojí dejte do sklenice a zakryjte víčkem nebo kouskem fólie, do které udělejte několik otvorů.

Zdroj obrázku: Freepik

Vonné oleje si můžete koupit na každém kroku

Vonné oleje můžeme sehnat téměř v každém obchodě. Poté už stačí jen do víčka udělat otvory, aby se vůně mohla uvolňovat, a užívat si zaslouženého odpočinku právě při nasávání oblíbené vůně, která prostoupí celou místnost. Vonné oleje pak můžete měnit dle libosti. Jestli to chcete udělat, stačí pouze nakapat do nádoby nový olej a posypat ho jedlou sodou.

Tato směs navíc bude fungovat nejen na osvěžení, ale také jako pohlcovač pachů. Není divu, že jsou osvěžovače vzduchu tolik oblíbené. Místnosti i celé domácnosti dodají na útulnosti, a pokud je navíc sladíte i s dekoracemi ve formě květin nebo polštářů, vytvoříte tím ideální prostředí pro celou rodinu, kde se budete rádi scházet.

Zdroj: https://www.organicauthority.com/live-grow/5-homemade-air-fresheners-using-essential-oils