Přilepenou žvýkačku lze odlepit zmrazením nebo octem a horkou vodou

Žvýkačky chutnají skvěle, ale velmi těžko se odstraňují z oděvů. Jakmile se vám podaří ji odlepit, zanechá po sobě ošklivou skvrnu, kterou nelze jednoduše vyprat. Uchýlit se proto musíte k osvědčeným způsobům, které vám se skvrnami pomohou. Podívejme se na metody, díky kterým nebudete muset vyhazovat oblečení, když se dětem podaří si na látku přilepit žvýkačku.

Ocet a vroucí voda

Ocet je univerzálním prostředkem prakticky na všechno. Do hrnce nalijte 1/4 hrnku octa a přiveďte k varu. Oblečení položte na rovnou plochu a hadříkem namočeným do octa látku očistěte. Žvýkačka bude mnohem pružnější, takže ji snadno odstraníte. Jestli malé části žvýkačky zůstanou na oblečení, namočte látku do octa a očistěte zubním kartáčkem. Nakonec oděv klasicky vyperte.

Doporučený článek:  Bílé tenisky zazáří čistotou díky jedlé sodě, zubní pastě nebo mýdlu

Další metodou je odstranění pomocí vroucí vody. Postiženou část oblečení vložte do misky s vroucí vodou a nechte ji namočenou po dobu 5 minut. Díky teplu se žvýkačka od látky odlepí. Použít poté můžete lehce tupý papírový nůž, ale musíte postupovat velmi opatrně. Jestli stejně žvýkačka zůstane držet, použijte kartáč s ostrými štětinami. Dávejte pozor, abyste nepoškodili látku.

Zdroj obrázku: Freepik

Mrazák a citronová šťáva

Možná už jste slyšeli o tom, že zmrazením oblečení můžete odstranit skvrny. U žvýkačky to platí také. Poškozené oblečení vložte do sáčku a dejte na 3 hodiny do mrazáku. Poté použijte dřevěnou tyčinku od nanuku a odstraňte žvýkačku. Použít můžete také kostku ledu, kterou přiložíte přímo na nalepené místo.

Doporučený článek:  Osvědčené triky pro čistý domov, které se obejdou bez chemie

Citronová šťáva je skvělým prostředkem téměř na všechno. Jestli máte žvýkačku na tmavé nebo jemné látce, zvolte právě citron. Pár kapek v misce s teplou vodou a zubní kartáček vám pomohou se zbavit tohoto gumového problému. Až bude oblečení trochu suché, vezměte do ruky žehličku. Nastavte střední teplotu a odstraňte s její pomocí žvýkačku z látky. Nakonec můžete skvrnu ještě otřít a nechat uschnout.

Zdroj: https://parenting.firstcry.com/articles/magazine-how-to-remove-chewing-gum-from-clothes-try-these-10-easy-tricks/