Připálené hrnce nemusí skončit v koši. Zkušené hospodyňky prozradily trik, který je vyčistí za 15 minut

Několik vteřin nepozornosti stačí, abyste poškodili své oblíbené nádobí, které v dnešní době není levnou záležitostí. Čištění hrnce nebo pánve od připálenin není nic snadného, protože sice dnes existuje spousta přípravků, které zaručují skvělý výsledek, ve finále se ale spáleniny nezbavíte, naopak budete mít pocit, že musíte nádobí vyhodit a investovat do nového. Jak ale odstranit připáleniny a mastnotu?

V každé kuchyni najdete připálený hrnec

Existují však spolehlivé způsoby, jak připáleniny a mastnotu snadno odstranit, aniž byste museli utrácet peníze za drahé přípravky. Několik vteřin, kdy nesledujete vaření, může způsobit, že budete muset vyhodit nejen pokrm, ale také se dlouho snažit o vyčištění hrnce. Mnohdy to nedopadne dobře a nádobí skončí v koši. Poradíme trik, díky kterému bude čištění nejen snadné, ale nádobí se bude lesknout jako nové.

Doporučený článek:  Čerstvé bylinky z obchodu mohou dělat radost mnohem déle. Díky správné aklimatizaci přežijí

Je to spolehlivý způsob, díky kterému si ušetříte nejen své nervy, ale hlavně také peníze. Na nečistoty nepotřebujete speciální přípravky, protože prostředky na vyčištění najdete u sebe doma. Není pak nic jednoduššího než je použít k čištění, protože jsou přírodní a hlavně neobsahují žádné látky, které by ublížily člověku.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak odstranit nečistoty?

Nebudete potřebovat žádnou drátěnku, protože tento způsob je známý už mnoho let. První důležitou věcí je, že připáleniny musíte odstranit co nejdříve, nemůžete čekat, až zaschnou. Hrnců přitom můžete mít více, možná dodáte lesk i těm starším, u kterých jste čištění vzdali, ale zároveň je ještě nevyhodili, protože vám to bylo líto.

Doporučený článek:  Kvasnicové hnojivo podpoří rajčata a okurky v růstu a ochrání je před chorobami

Připáleniny pak zasypte jedlou sodou a zalijte vodou. Dejte hrnce vařit asi na 15 minut a poté připáleniny snadno můžete seškrábnout dřevěnou špachtlí nebo vařečkou. Je to opravdu velmi jednoduché, ale výsledek je stoprocentní. Po připáleninách nebude ani stopy a vy budete nadšení tím, jak to funguje. Neváhejte se s výsledkem podělit na sociálních sítích.

Zdroj: https://www.armandhammer.com/articles/how-to-clean-a-burnt-pan