Přípravky proti plísním jsou samá chemie a nadělají víc škody než užitku. Přitom stačí polít zeď trochou oleje

Plíseň na zdech je nevzhledná a nebezpečná. Nastříkat na ni koupený přípravek znamená dostat do své domácnosti tolik chemie, že to může výrazně ohrozit vaše zdraví. Jak tedy zajistit, aby zmizela? Pomocí poměrně známé tekutiny. Ta dokáže velmi dobře nahradit kupované přípravky, které sice také pomohou, ale jejich obsah není pro zdraví příliš vhodný.

Kupované prostředky jsou plné chemie

Nejjednodušší způsob, jak se můžete zbavit plísní na zdi, je použít prostředky z drogerie. Při jejich nákupu vás nepřekvapí jenom možnosti, ale i ceny. Když se však podíváte na každý z obalů, jistě se zarazíte. Všude varovné samolepky a nápisy. Když začnete číst složení, zarazíte se znovu. Na plísně tyto chemické koktejly sice fungují velmi dobře, ale je otázkou, zda si je dobrovolně stříkat po celé domácnosti a jejich výpary vdechovat.

Doporučený článek:  Agresivnímu útoku psa předejde správné čtení jeho signálů
Zdroj obrázku: Freepik

Zkuste známý olej

Místo kupované chemie můžete zkusit něco jiného. Známý olej. Ne ten kuchyňský, ale esenciální, známý jako tea tree oil. Jde o olej z čajovníku, který je hojně využíván v oblasti lidského zdraví. Blahodárně působí na kůži, pomáhá s kašlem i bolestí v krku, stejně jako umí odstranit lupy či podpořit kvalitu vlasů. Je jasné, že použití této tekutiny v domácnosti pro vás nijak škodlivé nebude. Právě naopak.

Jak na plíseň s olejem?

Máte tea tree oil? Potom máte v podstatě vše, co je třeba. Druhou nezbytnou surovinou je pouze vlahá voda, kterou má doma každý. Vezměte proto šálek vlažné vody, do kterého přidejte jednu kávovou lžičku esenciálního oleje z čajovníku. Směs důkladně promíchejte. Následně nalijte do nádoby s rozprašovačem a tím aplikujte na místo, kde vás trápí plíseň. A nechte uschnout. Takto opakujte alespoň dvakrát denně.

Doporučený článek:  Rajčata je důležité s ostatními potravinami správně kombinovat

Alternativně můžete směs nanést na houbičku a plísní napadené místo potřít. Zde ale doporučujeme ochranu rukou i dýchacích cest a dále důkladné větrání. Metoda přímého otírání je sice efektivnější, ale výrazně nebezpečnější, jelikož nežádoucí plísně rozšíří do prostoru vašeho interiéru.

Zdroj: https://homeguides.sfgate.com/use-tea-tree-oil-walls-105411.html