Hortenzie na zahradě potřebují ochranu před nízkými teplotami

Jestliže chcete své hortenzie opečovávat také v zimě, měli byste vědět, jak na to. Je to totiž velmi jednoduché a díky tomu budou krásné také přes zimní období. Hortenzie patří mezi rostliny, které jsou ozdobou zahrady. Chladné dny jsou už tady, a je tak třeba vyřešit, jak jim dopřát tu správnou péči, aby nízké teploty vydržely. Připravte hortenzie na zimu už teď!

Jak hortenzii chránit před zimou?

Hortenzie jsou rostliny, o které je potřeba se postarat, než nastane zima. Když půda začne promrzat, musíte rostliny ochránit před mrazíky, protože zmrzlé kořeny pak nebudou moci rostlinu vyživovat. K zakrytí musí dojít ještě dřív, než teploty klesnou dlouhodobě k nule. Musíte ale přesně vystihnout čas k zakrytí, jinak si rostliny mohou myslet, že je jaro a začnou obrůstat.

Doporučený článek:  Želatina dodá rostlinám zásadní prvky pro jejich růst

Zazimování hortenzií není vlastně nic těžkého. Můžete tak ochránit nejen zahradní, ale také kyticové hortenzie, které pěstujete jako dekoraci do domácnosti. Oblíbená je mohylová metoda. Na tzv. mounding se vyplatí používat kůru z jehličnanů nebo rašelinu. V jarním období můžete kůru využívat například jako mulč. Zabráníte tím nejen růstu plevelu okolo rostlin, ale také budou chráněné před ztrátou vody.

Zdroj obrázku: Freepik

Hortenzie můžete zakrýt agrotextilií

Jestliže si nevíte rady, můžete zajít do obchodu a koupit agrotextilii, díky které budou rostliny chráněné. Dvě nebo tři vrstvy omotejte kolem keře, zavažte provázkem a v podstatě máte hotovo. Agrotextilií najdete velké množství, nejlepší bude bílá, protože propouští nejen vzduch, ale také vodu. Rostlinám pod ní se tak bude i nadále dařit, ale budou chráněné před mrazy nebo sněhem.

Doporučený článek:  Vaječné skořápky lze použít jako hnojivo na zahradě i pro domácí rostliny

V květináči, ve kterém pěstujete hortenzii, také můžete vytvořit prostředí, ve kterém rostlina přežije zimu. Začít ale musíte už v létě. Omezujte postupně zálivku, a až uvidíte, že opadly listy, můžete květinu přesunout do jiné místnosti. Tu musíte pravidelně větrat, aby se k rostlině dostal vzduch.

Zdroj: https://home.howstuffworks.com/how-to-prepare-hydrangea-for-winter.htm