Proti psímu štěkání jde zakročit účinnou metodou pomocí zvuku

Ať už se jedná o malého, či velkého psa, jeho štěkot může být pro okolí značně nepříjemný. Zvláště pokud se zvíře vyznačuje přehnaně reaktivní náturou. O to horší je, když má takového mazlíčka například váš soused. I proto někteří lidé přišli na způsob, jak zvíře donutit přestat štěkat i přes zeď. Měl by se ale tento způsob používat?

Proč k nadměrnému štěkání dochází?

Důvodů pro tento nešvar je mnoho. Je ale třeba si pamatovat, že štěkání je přirozenou součástí psů a nemůže tak zcela vymizet. Zvláště některá plemena jsou pro svoji hlasitost známá. I přesto jsou ale většinou psi velmi učenliví a na této vlastnosti se dá zapracovat.

Doporučený článek:  Jedno jablko denně zažene téměř všechny nemoci. Toto zázračné ovoce je však mnohem víc

Častou příčinou pro nadměrnou hlasitost je zejména nedostatek výcviku. S tímto fenoménem se můžeme setkat hlavně u psů menšího vzrůstu. Panuje totiž přesvědčení, že malá plemena se nemusí tak moc cvičit, jelikož většinou nezpůsobí takové škody jako nevycvičené velké plemeno.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak zakročit?

Selský rozum nám napoví, že ideální by bylo domluvit se sousedem. Ne vždy ale tato možnost zafunguje. A i pokud vás soused rovnou neodmítne, i tak je procedura výcviku běh na dlouhou trať.

Doporučený článek:  Jahody jsou zdravé, alergici by však měli být opatrní

Právě proto byl vynalezen prostředek, který by měl psí štěkání zastavit. Jedná se o vysokofrekvenční zvukový signál, který pes slyší i přes zeď. Problém ale je, že tento způsob funguje na podobné bázi jako třeba elektrický obojek. Takto vysoký zvuk není psovi příjemný a v podstatě ho vystraší. Tento prostředek využívají nejen naštvaní sousedé, ale i někteří páníčci. Otázkou pak je, zda už podobné metody nezachází do oblasti týrání.

Zdroj: https://bmcvetres.biomedcentral.com/articles/10.1186/1746-6148-8-93