Proti vodnímu kameni v koupelně účinně působí citron

Koupelna patří mezi místnosti, které jsou nejvyužívanější. Právě z toho důvodu je nutné ji pravidelně čistit a vytírat. Usazuje se v ní nejen prach, ale také vodní kámen, který způsobuje nevzhlednost baterií nebo van či umyvadel. Jak pořádně odvápnit koupelnu? Poradíme vám domácí metody, které jsou levné a účinné.

Dokonalá čistota v koupelně je základ

Nezáleží na tom, jestli máte koupelnu novou, nebo teprve čeká na rekonstrukci. Pravidelnou péčí ji budete udržovat snadno v čistotě. Kvůli vodě a kapičkám, které se usazují na bateriích, se po čase může objevit vodní kámen. Je to nevzhledná komplikace, které se můžete snadno zbavit, pokud budete vědět, jak na to.

Nezapomínejte vyčistit také obklady. Vodního kamene se pak zbavíte pomocí domácích prostředků. Vlhkost je totiž velkým problémem, protože ve většině koupelen není žádné okno ani možnost větrání, proto se velmi často nechávají otevřené dveře. Na vodní kámen si můžete koupit prostředky z obchodu, ale mnohem lepší bude se spolehnout na domácí přípravky.

Zdroj obrázku: Freepik

V koupelně můžete použít citron

Na vodní kámen můžete použít čerstvý citron, respektive jeho šťávu. Hodit se ale bude také kyselina citronová. Ovocná šťáva snadno odstraní nečistoty, stačí ji pouze natřít na kachličky nebo vodní bakterie, nechat chvíli působit a poté setřít. Kyselinu pak můžete rozpustit ve vodě a pomocí hadříku nanést na obklady nebo s ní vyčistit vanu či umyvadlo.

Kohoutek snadno vyčistíte právě citronem. Má spoustu skvělých vlastností, hlavně dezinfikuje povrchy, a díky tomu bude vaše koupelna neustále čistá. Nechte plátky citronu nějakou chvíli působit a následně setřete vlhkým hadříkem. Kovové povrchy se budou lesknout jako nové. Na vodní kámen můžete použít také ocet nebo jedlou sodu, které použijete obdobným způsobem. Ocet můžete nalít do rozprašovače, jeho použití pak bude velmi jednoduché.

Zdroj: https://www.mirashowers.co.uk/blog/how-to/how-to-remove-limescale-from-showers-and-taps/