Průzračně čistá okna bez jediné šmouhy: díky černému čaji to bude hračka

Spousta žen myslí při úklidu domácnosti na to, jak co nejrychleji a nejefektivněji vyčistit okna. Nejedná se totiž pouze o samotné sklo, ale důkladně otřít by se měly také rámy a další příslušenství. Můžete to vyzkoušet například metodami, které neuškodí zdraví a zároveň vám ušetří i peníze. Co můžete využít na čištění oken? Díky čaji se budou krásně lesknout!

Chemické prostředky mohou podráždit ruce

Chcete mít okna nejen čistá, ale zároveň lesklá? Pomoci si můžete prostředky, které najdete doma v kuchyni. Jedním z nich je černý čaj. Chemické prostředky většinou obsahují alkohol, který může podráždit ruce. Bez rukavic bude čištění oken velmi obtížné. Šmouhy a další nečistoty můžete vyčistit právě čajem. Čeho je také vhodné se vyvarovat při čištění oken?

Doporučený článek:  Šedé mýdlo je výborné k praní, úklidu i péči o pokožku

Při mytí oken mnoho lidí dělá chyby. Většinou ale nebudou na první pohled patrné, a proto můžete mít dobrý pocit z odvedené práce. Jestli chcete okna mýt, nejlepší je použít destilovanou vodu, jinak stačí převařit vodu z kohoutku. Tím si zajistíte, že na oknech nebudou šmouhy. Okna nikdy nemyjte, když je venku slunce. Vysoká teplota a navíc dostatek světla způsobí, že na oknech zůstanou skvrny od mýdlové pěny.

Zdroj obrázku: Freepik

Pomocí černého čaje budete mít okna dokonale lesklá

Čištění oken černým čajem má tradici už několik staletí. Babičky i maminky věděly, jak na mytí oken. Jestli o tomto způsobu nic nevíte, zkuste to. Příprava je velmi jednoduchá. Připravte si několik sáčků černého čaje, spařte je v půl litru vody, nechte vychladnout a pak přelijte do rozprašovače. Nastříkejte na okna.

Doporučený článek:  Bílé záclony znovu rozzáří sůl, kypřicí prášek nebo aspirin

Vodu s čajem setřete papírovou utěrkou jako při běžném čištění. Černý čaj obsahuje látky, které pomohou k dokonalému lesku oken. Navíc na nich nebudou šmouhy. Je to levná a hlavně účinná metoda, kterou můžete vyzkoušet kdykoliv. Využít ale můžete také další vychytávky, které vám čištění oken usnadní.

Zdroj: https://www.apartmenttherapy.com/diy-black-tea-window-cleaner-176386