Řada pokojových rostlin může kvést v bytě po celý rok

Každý chce mít doma krásnou domácnost plnou jednoduchých dekorací, které budou hezky vypadat a budou připomínat skvělé okamžiky. Mezi takové dekorace patří také květiny, které jsou nejen krásné, ale některé mohou dokonce vyčistit vzduch a zbavit ho toxických látek. Jaké květiny vám budou kvést po celý rok?

Většina rostlin vyžaduje zvláštní podmínky pro pěstování

Cyklámen je rostlina, která pokvete klidně celou zimu, ale musíte ho pravidelně hnojit, nejlépe každých deset dní. Nemá rád příliš velké teplo, proto ho nikdy nedávejte vedle topení. Kolopejka nepotřebuje mnoho světla, stačí jí méně než 10 hodin světla denně, na tmavém místě může stát klidně půldne. Vánoční kaktus bude kvést v místnostech, kde není velké teplo.

Zdroj obrázku: Freepik

Pupeny této rostliny můžete pokropit, ale dávejte pozor, když budou rozkvetlé, už to nedělejte, protože byste o květy mohli přijít. Africká fialka má dlouhé listy, a pokud vám nepokvete, je to z důvodu, že nemá dostatek světla. Mějte ji na okenním parapetu, a jestliže chcete mít květů hodně, musíte listy pravidelně prostříhávat.

Můžete si pořídit i nekvetoucí rostliny, které ale potěší svými barevnými listy

Toulitka kvete od února až do června. Pokud jí dopřejete hodně vlhkosti, bude vás svými květy těšit opravdu několik měsíců. Nesmí ale stát na přímém slunci ani nad topením. Azalku držte také dál od topení, které by ji zbytečně vysušovalo. Pokud si ji přinesete z květinářství, kde je zvyklá na větší teplo, je nutné ji zvykat postupně, aby květy neopadaly.

Zdroj obrázku: Freepik

Pokud nejste milovníkem květů, ale rostliny byste si rádi pořídili, můžete si koupit nekvetoucí, které mají krásně barevné samotné listy. Existují rostliny, které mají žilkované listy různých barev a tvarů, vypadají krásně, spousta z nich je vhodná i do ložnice, aniž byste měli pocit, že vám kradou kyslík.

Zdroj: https://www.thespruce.com/the-best-flowering-houseplants-1402664